Szafy wnękowe coraz częściej goszczą w naszych domach i mieszkaniach. Nic dziwnego, szafy na wymiar pozwalają funkcjonalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, nawet trudne do zagospodarowania skosy i wnęki. Doskonale nadają się do każdego rodzaju wnętrza, jednak w niektórych przypadkach są wręcz niezastąpione. W jakich pomieszczeniach (i dlaczego) najlepiej sprawdzą się szafy wnękowe na zamówienie?

Rodzaje szaf wnękowych

Szafy wnękowe to meble tworzone najczęściej na wymiar. Składają się zawsze z części zewnętrznej, czyli drzwi, a także (w zależności od wnęki) ze ścianek bocznych oraz wewnętrznych półek, drążków i szuflad. Same fronty mogą być przesuwne, uchylne lub składane (np. w formie harmonijki). Najczęściej wybieranym rodzajem są drzwi przesuwne, ponieważ nie wykorzystują one dodatkowej przestrzeni i są po prostu wygodne. Fronty mogą zostać wykonane z litego drewna bądź sklejki, jednak pierwsza opcja sprawdza się raczej w przypadku tych otwieranych, a druga – przesuwnych. Na rynku znajdziemy także fronty z tworzyw sztucznych oraz szklane (także lustrzane). Szafy Indeco wyróżniają się różnorodnością w wyborze i idealnym dopasowaniem do wnętrza.

Szafy wnękowe w przedpokoju

Przedpokój jest pomieszczeniem przechodnim, zazwyczaj także dość wąskim i niewielkim metrażowo. Ważne jest więc, aby każda znajdująca się w nim rzecz, miała swoje miejsce i nie zakłócała porządku. Będzie to możliwe jedynie w sytuacji, w której odpowiednio umeblujemy pomieszczenie. Najbardziej uniwersalnym i najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są szafy wnękowe. Pojemna szafa zabudowana pod sam sufit pomieści wszystkie nasze kurtki, buty, czapki oraz inne dodatki i pozwoli zachować w przedpokoju porządek. Najlepiej jeśli wybierzemy szafę z drzwiami przesuwnymi, które idealnie sprawdzą się w tak wąskim wnętrzu.

Sypialnia ze skosami – jaka szafa?

Skosy pojawiają się w pomieszczeniach na poddaszu i zazwyczaj są to sypialnie. Taka forma ścian i sufitu jest sporym utrudnieniem, jeśli chodzi o odpowiednie zaaranżowanie wnętrza. Często jedynym rozwiązaniem na zabudowanie pomieszczenia, jest wybór szaf wnękowych, tworzonych na zamówienie (np.: szafy wnękowe na wymiar Kraków). Dzięki stworzeniu szafy pod konkretny wymiar, możemy cieszyć się z w całości zagospodarowanej przestrzeni oraz miejsca na przechowywanie wszystkich potrzebnych w sypialni rzeczy.

Szafy wnękowe jako podstawa garderoby

Garderoba jest pomieszczeniem szczególnym. Jej główną funkcją jest przechowywanie ubrań oraz dodatków, a nadrzędną rolę we wnętrzu pełni pojemność mebli, a nie ich wygląd. Duże szafy wnękowe charakteryzują się szybkim i łatwym dostępem do półek i szuflad, a jeśli zdecydujemy się na mebel stworzony na zamówienie, sami możemy zdecydować o wewnętrznym wyposażeniu szafy oraz odpowiadających nam rozwiązaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.