Podróż poślubna jest jednym z bardziej wyjątkowych momentów dla nowożeńców. Pierwszy małżeński urlop nie zawsze jednak może trwać przysłowiowy miesiąc. Wiele młodych par postanawia wyjechać jedynie na weekend, często z powodu pracy. Aby wyjazd był naprawdę udany, warto wybrać odpowiednie miejsce. Takie, w którym się zrelaksujemy i będziemy mogli cieszyć się wspólnym szczęściem. Na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny hotel?

Szczegółowa oferta hotelu, a nie gwiazdki

Mimo, iż hotele na całym świecie oceniane są na podstawie ilości przyznanych gwiazdek, warto pamiętać, że np. czterogwiazdkowy hotel w Egipcie może nie równać się czterogwiazdkowemu hotelowi w Polsce czy Grecji. Dlatego właśnie, o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem, jest przeglądnięcie konkretnej oferty, którą zawiera cena za dobę w każdym z nich. Jest to szczególnie istotne, jeśli wybieramy się jedynie np. do spa na weekend. Może się okazać, że hotel blisko Warszawy na przykład, będzie miał o wiele lepiej rozbudowaną strefę SPA&Wellness, niż inny, z większą ilością gwiazdek.

Przestronność apartamentu i udogodnienia

Pokój nowożeńców powinien być przestronny, dobrze oświetlony, z dużym, małżeńskim łóżkiem. Tylko w takim przypadku młodzi będą mogli się zrelaksować i cieszyć sobą, a nie ciągle przeciskać między meblami a ścianą. Bardzo popularnym rozwiązaniem, w tego typu pokojach, jest wanna zamiast prysznica. Najlepiej jeśli będzie dwuosobowa, a wokół będzie można ustawić np. świece i kwiaty. Wiele hoteli posiada pakiety typu “weekend dla nowożeńców”, które w ofercie mają właśnie tego typu apartamenty. Często, w takich pakietach są również specjalne śniadania podawane “do łóżka” razem z kwiatami.

Widok z okien i balkon

W przypadku apartamentu dla nowożeńców, warto zdecydować się (nawet za dopłatą), na pokój z balkonem lub niesamowitymi widokami. Nie ma nic bardziej romantycznego niż kolacja przy świecach, pod gwiazdami, gdy jesteśmy tylko we dwoje. Równać się z tym może jedynie wspólne podziwianie wschodu słońca. Warto więc zdecydować się na taką opcję, szczególnie, jeśli nasz “miesiąc miodowy” trwa tylko przez weekend.

Wystrój apartamentu

Biorąc pod uwagę, że pobyt w tym hotelu, ma być dla nas szczęśliwym wspomnieniem na lata, warto wybrać apartament, który nam się po prostu podoba. Jeśli przesłodzone, czerwone lub różowe pokoje z różami i zawieszanymi sercami nie są w naszym stylu, koniecznie unikajmy miejsc tego typu. Warto wybrać pokój, który jest przytulny, ale także elegancki i nastrojowy. Dobrze, jeśli znajdziemy w nim świece, duże łóżko, wspomnianą wannę oraz estetyczny wystrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *