Zapewnienie ubrań roboczych jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Zasady co do tej kwestii dokładnie reguluje polski Kodeks Pracy. Odzież robocza z logo powinna być nie tylko wygodna i bezpieczna, ale także estetyczna! Na co zwrócić  uwagę przy jej kupowaniu i zamawianiu nadruków? Przeczytaj nasz artykuł!

Ubrania robocze z logo – jakie materiały wybierać?

Materiał na ubrania robocze z nadrukiem powinien być dostosowany do pory roku i warunków w których będą noszone.

Gdy na dworze panuje upał albo pracownicy wypełniają obowiązki w hali gdzie temperatura jest wysoka, sprawdzą się lekkie, przewiewne tkaniny. Warte uwagi są mieszanki naturalnej bawełny z włóknami sztucznymi – poliestrami i poliamidami. Poliestry nie cieszą się popularnością – niesłusznie!

Wysokiej jakości włókna sztuczne zwiększają trwałość bawełny, sprawiają, że materiał mniej się gniecie i szybciej schnie. Taka odzież robocza z logo jest i wygodna i estetyczna. Zamów więc ją na https://sklep-logos.pl/odziez-robocza!

Na chłodniejsze warunki warto zaopatrzyć pracowników w twillowe ubrania. Diagonalny to jest skośny splot jest bardzo wytrzymały, tak jak mieszane naturalne i syntetyczne włókna. Twill dobrze się układa, nie odgniata i wygląda świetnie, gwarantując Twoim podwładnym pełnię wygody. 

Gdy robi się naprawdę zimno, czas na flanelę oraz bluzy z nadrukiem wykonane z polaru. Te przyjemne w dotyku, solidne oraz bardzo ciepłe materiały są doskonale do ciężkiej pracy gdy zawiewa i mrozi!

Odzież robocza z nadrukiem – najtrwalsze metody nadruku

Metody nanoszenia nadruków na odzieży nie brakuje – które sprawdzą się najlepiej przy odzieży roboczej? Ubrania robocze z nadrukiem codziennie wiele przechodzą, tak samo jak naniesione na nie wzory, kluczowa będzie więc trwałość. 

No najstarszych, najwytrzymalszych metod zdobienia odzieży należy sitodruk. Zanim estetyka przestanie cieszyć oko wytrzyma przez przynajmniej 150 prań w wysokiej temperaturze! 

Ubrania robocze z logo wykonywane z trwałych materiałów o wysokiej gramaturze skutecznie i na długo przyozdobi termotransfer. Wzór na materiale nanoszony jest poprzez ,,wprasowanie” go wprost ze specjalnej folii na której został wydrukowany. 

W branżach gdzie poza trwałością nadruku bardzo istotna jest jego estetyka, warto stawiać na haft komputerowy. To bardzo wytrzymała metoda, dająca wyjątkowo przyjemne dla oka efekty. Odzież robocza z nadrukiem wykonanym haftem komputerowym to nie tylko komfort, ale i świetna reklama! Dobrze wyglądający pracownik w ładnej odzieży jest najlepszą wizytówką firmy.

Ubrania robocze z nadrukiem – pozostałe kwestie

Kupując ubrania pod nadruki warto zwrócic uwagę na dodatkowe wzmocnienia na łokciach czy kolanach. Przydadzą się pracownikom pracującym w różnych pozycjach i trudnych warunkach. Zwróć uwagę także na to, by odzież robocza z logo miała głębokie kieszenie w których każdy podwładny pomieści najpotrzebniejsze rzeczy i drobniejsze narzędzia. 

Wybierając ubrania robocze z nadrukiem trzeba oczywiście zwrócić uwagę na jakość każdego elementu uniformu. Liczy się nie tylko materiał, ale i ,,robocizna” – mocne szwy! Częste pranie oraz dużo ruchu w pracy to wyzwanie któremu nie sprosta słabo uszyta odzież. Ubrania robocze z logo powinny mieć przynajmniej podwójne, a najlepiej nawet potrójne szwy.