Zapewne większość z nas niejednokrotnie miała okazję odwiedzić gabinet stomatologiczny. Niektórzy udają się w to miejsce, w celu sprawdzenia stanu zębów, inny przekraczają próg kliniki dentystycznej w momencie, kiedy doskwierają im dolegliwości bólowe. Kiedy dochodzi do rozliczenia kosztu wizyty, niejednokrotnie zastanawiamy się, dlaczego opłata jest tak wysoka. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że do kosztu pracy lekarza dochodzi zakup różnych akcesoriów, z których korzysta pacjent oraz dezynfekcja podstawowych narzędzi. Na jakie drobiazgi znajdujące się w gabinecie dentysty często nie zwracamy uwagi?

Akcesoria jednorazowego użytku

Być może niektórym osobom wyda się to zabawne, że muszą płacić więcej za wizytę z uwagi na akcesoria jednorazowego użytku, które kosztują grosze. Jednakże w klinice dentystycznej tego typu rzeczy zużywają się w ekspresowym tempie. Zwłaszcza serwety stomatologiczne, kubeczki czy rękawiczki jednorazowe, to drobiazgi, które muszą być nowe dla każdego kolejnego pacjenta.

Narzędzia wymagające dezynfekcji oraz sterylizacji

Oczywiście nie wszystkie pomoce dentysty można wyrzucić tuż po ich wykorzystaniu. W gabinecie lekarza, znajduje się mnóstwo narzędzi, które wymagają sterylizacji oraz dezynfekcji. Znajdziemy również w nim znieczulenia stomatologiczne, o których piszemy więcej w artykule https://www.apartamentydomlux.pl/uncategorized/wizyta-u-dentysty-na-czym-polega-znieczulenie-miejscowe/Pinceta stomatologiczna, lusterko czy inne metalowe przyrządy najczęściej umieszczane są w autoklawie, który pozbawia je wszelkich bakterii oraz drobnoustrojów. Inaczej jednak wygląda kwestia oczyszczania plastikowych akcesoriów, takich jak przyłbica stomatologiczna. Taką osłonę należy zdezynfekować używając do tego specjalnych preparatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *