Bieganie nocą jest bardzo przyjemną aktywnością. Pozwala nam się odstresować po całym dniu i przyjrzeć się miastu z innej perspektywy. Z jednej strony jest zaspane i ciemne, a z drugiej rozświetlają je uliczne światła. A skoro o światłach mowa, czy biegacze się czymś oświetlają? Dla bezpieczeństw dobrze będzie zaopatrzyć się w ubrania ostrzegawcze.

Odzież ostrzegawcza damska i męska – każdy powinien o siebie zadbać

Każdy biegacz powinien pamiętać o odpowiednim stroju na codzienne bieganie. Producenci dają nam naprawdę olbrzymi wybór możliwości – kurtka ostrzegawcza bomber? Żaden problem! Całe odblaskowe buty – czemu nie! Teraz naprawdę łatwo będzie można znaleźć strój, który będzie nam odpowiadał.

To samo dotyczy wyboru konkretnego modelu i kroju. Jeśli kiedyś zraziliśmy się do noszenia odzieży odblaskowej, bo nasz stary podkoszulek nas drapał porównajcie sobie ofertę kilku sklepów i uwierzcie mi szybko kliknięcie „kup teraz”.

Dbać o siebie powinniśmy z dwóch perspektyw. Po pierwsze każdy z nas ma jedno życie i najlepiej je wykorzystać do granic możliwości, a jeśli noszenie odblaskowych elementów sprawi, że będziemy mogli dłużej cieszyć się życiem to przecież warto!

Kolejną kwestią jest dbanie o innych. Kierowca po zmroku zauważy nas zaledwie z kilkudziesięciu metrów. W niektórych sytuacjach może nie zdążyć wyhamować, ponieważ jechał rozpędzony lub nawierzchnia była śliska. Jedyne co mu wtedy pozostaje to gwałtownie zmienić kierunek jazdy, co najczęściej kończy się wypadkiem. Zapobiec temu może wydłużenie drogi hamowania, a to może być uzyskane dzięki odblaskom. Odbijając światło reflektorów auto powinno być w stanie nas zauważyć z kilkukrotnie większej odległości.

Czy potrzebujesz jeszcze więcej argumentów? Skoro dbasz o swoje zdrowie poprzez bieganie, zadbaj o nie również noszeniem odblasków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *