Późna jesień to czas, kiedy napawa nas nostalgia, nie mamy ochoty wychodzić z domu i najchętniej całe dnie spędzalibyśmy pod kocem, oglądając programy telewizyjne. O tej porze roku, warto jednak zacząć myśleć o tym, czym niebawem udekorujemy choinki bożonarodzeniowe. Chcąc spędzić czas bardziej kreatywnie, możemy samodzielnie wykonać liczne ozdoby na choinki sztuczne. Na jakie dekoracje choinkowe DIY warto postawić? Czym przystroić drzewko świąteczne i jak wykonać oryginalne zawieszki własnoręcznie? Czytaj dalej!

Owocowy zawrót głowy – cytryny i pomarańcze, jako dekoracje choinkowe DIY

Choinki sztuczne przepięknie wyglądają przyozdobione owocami tropikalnymi. Większość z nas uważa, że przecież wykonanie owocowych zawieszek zajmie nam dosłownie moment, więc po co zabierać się do ich stworzenia z wyprzedzeniem? Często zapominamy, że w okresie przedświątecznym dekorowanie choinki schodzi na dalszy plan, ustępując miejsca kupowaniu prezentów, artykułów spożywczych oraz porządkowaniu całego domu. Wówczas bardzo ciężko wygospodarować nam ten jeden moment, by wykonać owocowe zawieszki. 

Chociaż samo kupowanie cytryn, pomarańczy, mandarynek czy kiwi i krojenie ich w grubsze plastry zajmuje chwilę, to jednak nieco dłużej będzie trwało suszenie tych owoców. Najlepiej położyć je na kaloryferze lub w jego pobliżu. Kiedy już owoce zostaną zasuszone, możemy przy pomocy igły i grubszej nitki bądź tasiemki wykonać zawieszkę. Tak wykonane dekoracje choinkowe DIY, będą przepięknie zdobiły nasze choinki na pniu lub te klasyczne choinki sztuczne. 

Choinki sztuczne na pniu jak żywe oraz zdobiące je jadalne pierniczki

Kto z nas nie chciałby mieć w domu żywej choinki? Jednak nie zawsze jest to możliwe, chociażby ze względu na jej umiejscowienie w mieszkaniu. Jeśli ma być postawiona w pobliżu kaloryfera, igły szybko opadną, a drzewko straci swój urok bardzo szybko. Dlatego też większość z nas decyduje się na choinki sztuczne, które może nie pachną tak pięknie, jak te leśne, jednak są znacznie trwalsze. Można je zamówić bez wychodzenia z domu na https://www.e-choinki.pl. Jednakże nawet posiadając sztuczne choinki na pniu, po naszym domu może roznosić się przepiękny bożonarodzeniowy zapach. Wystarczy, że upieczemy pierniczki, z dużą ilością przypraw korzennych, zrobimy w każdym z nich jedną dziurkę i nawleczemy ciasteczka na wełnę lub cienki, ale wytrzymały sznureczek. Tak powstały łańcuch może wspaniale ozdobić choinki sztuczne na pniu i sprawić, że w naszym domu będzie unosił się zapach cynamonu i innych przypraw korzennych kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia.

Choinki sztuczne a leśne skarby prawdziwe – co wykonać z szyszek?

Niektórzy z nas podczas świątecznych zakupów odwiedzają liczne sklepy z dekoracjami na choinki i wybierają rozmaite bombki oraz łańcuchy, które później zawisną na gałązkach drzewka. Zamiast przystrajać choinki sztuczne kolejnymi plastikowymi ozdobami, lepiej postawić na dekoracje, które wytworzyła sama Matka Natura. Choinki na pniu już same w sobie pięknie się prezentują i nie ma sensu umieszczać na nich wiele dużych i kolorowych bombek, pod którymi drzewko zwyczajnie “zniknie”. Lepiej więc udać się na spacer do lasu i poszukać szyszek, jagód i żołędzi, które pozwolą nam stworzyć przepiękne naturalne ozdoby choinkowe. 

Podłużne szyszki, do których przy pomocy kleju na gorąco przyczepimy zwykłe kolorowe tasiemki, mogą być doskonałym zamiennikiem plastikowych bombek. Z tych okrągłych owoców drzew iglastych, można natomiast wykonać przepiękne zawieszki w postaci renifera. Wystarczy tylko do szpiczastej strony szyszki dokleić nosek i oczka, na przykład z plasteliny, a do tej szerszej dwie wąskie gałązki wyglądające jak poroże. 

Takie naturalne ozdoby sprawią, że nawet choinki sztuczne na pniu będą wyglądały jak te cięte, przywiezione prosto z lasu.

Chcesz wiedzieć jak wykonać ciekawe łańcuchy choinkowe i inne dekoracje choinkowe DIY? Zajrzyj na https://wnetrzadlaciebie.com/dekorowanie-choinki-jakie-ozdoby-mozna-wykonac-samodzielnie i dowiedz się jak w prosty sposób stworzyć przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe!