Gdy nadchodzi jesień i zima musimy zmienić swój strój. Oczywistym jest, że ubieramy ciepłe buty, kurtki, czapkę i rękawiczki, a na noc wkładamy cieplejszą piżamę. Oprócz stroju powinniśmy też zaopatrzyć się w cieplejszą pościel. Zobaczmy, czemu kołdry puchowe są świetnym rozwiązaniem na zimniejsze sezony!

Czy warto kupować pościel z wypełnieniem naturalnym?

Pościel z puchem i pierzem była wykorzystywana od lat w naszych domach. Pewnie nie jednej osobie kojarzy się z wizytą na wsi, gdzie ciężkie kołdry były głównym źródłem ciepła w chłodne noce. Takie rozwiązanie ma dużo zalet. Po pierwsze jest naturalne, co w obecnych czasach bardzo się ceni. W dodatku dobrej jakości kołdry puchowe jak np. te https://www.karo.waw.pl/category/koldry pozwala na cyrkulację powietrza, ale tym samym zatrzymuje ciepło. To wręcz idealne rozwiązanie dla osób, którym jest ciągle zimno lub cierpią na stany zapalne. Z drugiej strony, rośnie teraz świadomość na temat dobrego traktowania zwierząt. Kołdry puchowe lub z pierza są wykonywane z piór kaczych i gęsich – co oznacza, że nie jest to dobre rozwiązanie dla wegan, którzy rezygnują z jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego.

Czym różni się kołdra puchowa od kołdry z pierza?

Puch to najdelikatniejszy rodzaj piór ptasich, który wyrasta jeszcze przed piórem rzeczywistym. Pierze będzie różniło się od niego wyglądem, ponieważ tym razem mamy już budowę bardzo podobną do dorosłego pióra. A mianowicie w pierzu znajdziemy stosinę, która może wbijać się w naszą skórę w trakcie snu. Z drugiej strony pierze jest tańsze, a również jest naturalnym materiałem. W dodatku, kupując pościel puchową najczęściej w jej składzie znajdziemy pewną ilość pierza i na odwrót. Sprawdźmy przed zakupem, czy stosunek procentowy tych dwóch rodzajów wypełnień jest adekwatny do ceny pościeli!

Kołdry naturalne nie są oczywiście jedyną opcją! Kompletujesz wyposażenie do sypialni? Sprawdź nasz artykuł w którym piszemy nie tylko o wybieraniu kołdry, ale także pościeli: https://www.apartamentydomlux.pl/uncategorized/pod-czym-spac-by-sie-wyspac-wybieramy-najlepsze-koldry-i-posciele/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *