Aranżując dom chcemy, aby wszystko wyglądało idealnie, więc czasem zastanawiamy się nad zamówieniem mebli robionych na zamówienie. Opcji mamy bardzo dużo, więc możemy poznajmy wady i zalety takiego rozwiązania.

Zalety

Do największych zalet tego rozwiązania będzie należało to, że wszystko będzie zrobione zgodnie z naszymi upodobaniami. Jakich fachowców będziemy szukać, na naszej liście można znaleźć się stolarz lub tapicer. Tychy, Kraków i inne większe miasta będą miały tę zaletę, że spokojnie można wybierać wśród różnych ofert, co pozwoli nam na spełnienie naszej wizji. Możemy wybrać gatunek drewna, model, wymiary oraz rodzaj obicia. Meble robione na wymiar mogą sprawić, że przestrzeń w pokoju zostanie w pełni wykorzystana.

Wady

Niestety nie możemy zapomnieć o kilku wadach związanych z meblami, które robione są wedle naszego planu. Pierwszą z nich będzie kwestia oczywista, czyli wyższe koszy. Meble na ogół są dość dużą inwestycją, a jeśli dodamy do tego koszty pracy fachowca oraz materiały sprowadzane na zamówienie musimy się liczyć z tym, że cena też będzie odpowiednio wyższa. A skoro już o sprowadzaniu materiałów i wykonywaniu większości prac ręcznie musimy wspomnieć o tym, że każda taka praca będzie wymagała więcej czasu. Skoro nasze meble są tworzone wedle naszego planu nie będziemy mogli ich ekspresowo zmontować, ponieważ nie będą one sprowadzane z magazynu. Tutaj proces będzie polegał na zamówienie materiałów, zaprojektowaniu ich, a później na ich skonstruowaniu.

Podsumowanie

Jak zawsze, przed podjęciem decyzji trzeba poznać argumenty za i przeciw. Jeśli możemy sobie na to pozwolić finansowo i nie śpieszy się nam z wymianą mebli możemy skorzystać z robienia mebli na wymiar. Z drugiej strony, w sklepach coraz częściej istnieje opcja dopasowania wyposażenia pod konkretne wnętrze, a czasem mamy nawet możliwość skorzystania z usługi wizualizacji. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć tę decyzję i cieszyć się nią przez lata!