Szycie to ulubione zadanie wielu kobiet. Na to hobby wraca moda nie tylko wśród starszych pań, ale po igłę i nici sięgają także te młodsze. Sporym wyzwaniem może być szycie skórzanych produktów. Jak to zrobić i czym szyć skórę? Jakie wybrać maszyny do szycia? Elna, Singer, a może Minerva? Zerknijcie na krótki poradnik!

Gruba igła do szycia skóry to podstawa

Decydując się na projektowanie ubrań  lub gadżetów ze skóry, musimy być przygotowani na to, że konieczną czynnością będzie wymiana igły na taką, którą symbolizują oznaczenia LL lub Leather – czyli taką, do skóry. Dlaczego zwykła igła będzie w tym przypadku bezużyteczna? Ponieważ skóra i różne jej warianty, jest zdecydowanie grubsza i cienka klasyczna igła pod wpływem nacisku, po prostu się złamie.

Potrzebne dodatkowe wzmocnienie

Nie wszystkie maszyny i overloki domowe sprawdzą się podczas szycia skórzanych produktów. Warto sprawdzić opis i instrukcję naszej maszyny, czy gwarantuje ona możliwość przeszycia skóry. Jeśli tak, koniecznym będzie również wymienienie stopki na tę, która została wykonana z teflonu.

Jakie nici do szycia skóry?

Muszą one być gładkie, grube, a w związku z tym bardzo wytrzymałe. To zagwarantuje nam, że materiał nie rozpruje się. Co więcej, w większych dziurkach będą one zdecydowanie lepiej się utrzymywały.

Co jeszcze przyda się podczas szycia skóry?

Oczywistym jest, że przydadzą się nożyczki czy naparstek. Każda krawcowa zaznacza sobie punkty szpilkami, natomiast problemem może być przepchnięcie ich przez twardą skórę. Warto wówczas wybrać duże szpilki z kolorowymi główkami na końcu, dzięki czemu łatwiej będzie je wepchnąć za pomocą palców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *