Nowoczesne wnętrza wymagają równie nowoczesnych lamp. Dobrym wyborem w takiej aranżacji jest lampa czarna kula. Z jeden strony przypomina ona żarówkę, ale z drugiej nawiązuje do klasycznych żyrandoli. W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej?

Minimalistyczne wnętrze

Minimalizm charakteryzuje się przyłożeniem uwagi do szczegółu i ograniczeniem ozdób na rzecz ciekawych kształtów geometrycznych. Nawet najdrobniejszy element powinien dobrze reprezentować styl, więc pasować muszą również lampy wiszące. Srebrne kule wyglądają zjawisko, a wcale nie są ozdobione wieloma wzorami lub kolorami. To właśnie ciekawy design oraz użycie metalicznych barw i szkła sprawiają, że lampy kule stały się tak modne w ostatnich latach.

Wnętrze art deco

Lata 20. XX wieku charakteryzowały się we wnętrzach użyciem metalicznych kolorów, wzorów geometrycznych oraz drogich materiałów. Sceneria wielu filmów inspirujących się tą epoką pięknie pokazuje jak wyglądały takie wnętrza. Jak możemy odwzorować panującą w tamtym latach stylistkę? Jednym z kroków będzie zakup odpowiedniej lampy, która została wykonana z precyzją do każdego detalu. Żyrandol białe kule z złotymi elementami będzie idealnie łączył w sobie styl Wielkiego Gatsby’ego a zarazem wpasuje się w nasze nowoczesne wnętrza.

A inne style?

Oczywiście lampy kule możemy wkomponować w wiele wnętrz. Przecież mamy też eklektyzm, wnętrza skandynawskie, wnętrza klasyczne, styl loftowy czy wiele innych stylów wnętrzarskich. Najważniejsze, aby lampa się nam podobała i według nas pasowała do wnętrza. Jeśli chcemy mieć lampę kulę we wnętrzu stylizowanym na schabby chic – tak długo, jak podoba się nam to rozwiązanie, nie będzie to problem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *