Londyn, Mediolan czy Nowy Jork to miasta okrzyknięte mianem “stolic mody”. A czy w Polsce mamy kandydata na takie stanowisko? Czy polskie delikatne jedwabne sukienki lub garnitury na miarę nie zasługują na trochę rozgłosu? Przekonajmy się!

Garnitury na miarę – Warszawa

Czemu nasz stolica, również powinna być traktowana, jako przykład pomysłowości i stylu? Na ulicach możemy zobaczyć starcie się dwóch światów. W ciągu tygodnia do około 16 czy 17 widzimy ludzi w dobrze skrojonych garniturach biegnących do pracy, których później widzimy w kolorowych koszulkach i potarganych spodniach. Niby nie szata zdobi człowieka, ale garnitur może zmienić sposób, w jaki odbieramy daną osobę.

W dodatku tworzy się coraz to nowsze rodzaje odzieży biurowej. Zauważyć można, że wybiera się materiały naturalne, a spotykane kolory są coraz ciekawsze.

Tak samo, coraz więcej kobiet decyduje się na damską wersję garnituru. Można powiedzieć, że w tej sytuacji kobiety mają pewną przewagę, ponieważ ich stroje są bardziej wszechstronne. Jeśli chodzi o możliwość kombinacji takiego kostiumu, do wyboru mamy marynarkę, którą można połączyć z spodniami, spódnicą, a nawet sukienką! W dodatku panie nie muszą przestrzegać sztywnych reguł dotyczących kolorystyki stroju. Dozwolone są
komplety o pudrowych barwach zieleni, fioletu czy różu.

Krawiec – Warszawa

Kolejnym powodem do zakochania się w stylu stolicy jest ilość małych firm, gdzie pasjonaci mody zmieniają swoje malutkie zakłady krawieckie w prężnie działające firmy. W Warszawie można cieszyć się różnorodnością mody – kobiecej i męskiej, biznesowej i codziennej, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nasza stolica mody!

Dla ciekawych w rankingu przeprowadzonym przez The Global Language Monitor w 2012, Warszawa zajęła 33 miejsce, nie jest to wymarzony wynik, ale nie jest to ostatnie miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *