Przyjeżdżając do stolicy Małopolski nie jest łatwo wybrać hotel. Kraków dysponuje ponad tysiącem obiektów noclegowych w rozmaitych standardach i cenach! Podpowiadamy na jakie rodzaje hoteli w Polsce są szczególnie warte uwagi gdy oczekujemy najwyższego komfortu podczas całego pobytu a koszty grają drugorzędną rolę.

Typy hoteli – hotel rodzinny czyli coś dla małych i dużych

Planując wyjazd z dziećmi musimy oczywiście wziąć pod uwagę specyficzne potrzeby maluchów. Nie każdy hotel gwarantuje im zaspokojenie wszystkich potrzeb, co na miejscu może przysporzyć rodzicom wielu kłopotów. A wyspać się trzeba – atrakcje miasta czekają na zwiedzających: https://www.bwkrakow.pl/nablogu/lagiewniki-dlaczego-warto-je-zwiedzic!

Hotel rodzinny – jakie cechy powinien posiadać taki rodzaj hotelu? W obiekcie nie może brakować akcesoriów typu podgrzewacze do butelek, przewijaki, wanienki czy krzesełka do karmienia. Menu restauracji oferuje specjalne dania dla dzieci a animatorzy dbają o rozrywkę dla najmłodszych. Pokój w hotelu rodzinnym jest większy niż w ,,zwykłym”, zaaranżowany w taki sposób, by maluchom nic nie groziło. 

Hotel biznesowy – wypoczynek w trakcie służbowej podróży

Hotel biznesowy: https://www.bwkrakow.pl musi zapewniać swobodę pracy. Szybkie, stabilne WI-Fi, biurko, doskonałe oświetlenie, deska do prasowania pozwalająca odświeżyć koszulę – wszystko co potrzebne w delegacji! Pokoje w hotelach biznesowych mogą też być wyposażone w ekspresy do kawy – mało który biznesmen wyobraża sobie dzień bez małej czarnej. Przydatna dla komfortowej pracy jest też klimatyzacja.

Delegacja służbowa wymaga od pracownika działania na najwyższych obrotach. Do tego konieczny jest jak najlepszy wypoczynek! Niektóre hotele biznesowe umożliwiają gościom wypoczęcie w strefie SPA, a pokoje zawsze są doskonale wygłuszone – nic nie zakłóci nam snu po ciężkim dniu pracy.

Te typy hoteli oferują wynajęcie sal konferencyjnych oraz organizację samych wydarzeń. Dobrze zorganizowana konferencja której uczestnicy zostaną kompleksowo zaopiekowani przez kompetentną obsługę na pewno zostanie zapamiętana przez branżowe środowisko!

Butikowy hotel – co to oznacza? 

Butik kojarzy nam się najczęściej z ekskluzywnymi ubraniami, termin ten wszedł jednak do hotelarstwa. Butikowy hotel dla dorosłych – co to znaczy? Skojarzenie z luksusem jest słuszne – te rodzaje hoteli w Polsce cechuje najwyższy standard. Piękne – wystrój pokoi najczęściej jest indywidualny – z doskonałą obsługą i ogromnym wachlarzem usług gwarantują niesamowity wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Hotel pięciogwiazdkowy a hotel butikowy różnią się właśnie tym, że w butiku panuje kameralna, spokojna atmosfera. Mając odpowiedni budżet warto spędzić w takim miejscu chociaż trochę czasu. 

Rodzaje hoteli – hotel SPA dla pełni relaksu

Ten rodzaj hotelu to marzenie chyba każdej kobiety zmęczonej po całym tygodniu pracy. Z pewnością jednak porządnym hotelem SPA nie pogardziliby też panowie! Jak łatwo się domyślić, w hotelu SPA mamy dostęp do całego szeregu zabiegów odnowy biologicznej. Wypocznie tutaj zarówno ciało jak i dusza!  Rezerwując hotel SPA najczęściej wybieramy z któryś z dostępnych pakietów zabiegów.

Kto pracuje w hotelu SPA? W załodze są zarówno kosmetolodzy, masażyści, specjaliści od dietetyki oraz dermatologii, ale nie brakuje również animatorów odpowiedzialnych za rozrywkę. Nic dziwnego że to typy hoteli bardzo niechętnie opuszczany przez gości! Niekiedy goście ci wracają odmienieni wręcz nie do poznania, bo w załodze hotelu spa nie brakuje fryzjerów i manikiurzystów.

 

Jakie rodzaje hoteli w Polsce wybierać na urlop czy delegację? Wszystko zależy od naszych preferencji i oczywiście budżetu. Przed rezerwacja zawsze trzeba sprawdzic opinie o miejscu noclegu i w razie niepewności skontaktować się z obsługą.

Planujesz krótki wypad do Krakowa i nie oczekujesz luksusu? Dowiedz się gdzie po prostu się wyspać! Sprawdź artykuł na Życie Kielc: https://zyciekielc.pl/jak-sie-wyspac-podczas-weekendu-w-krakowie/.