Wybierając idealny hotel na weekend czy dłuższy pobyt, większość klientów zwraca uwagę na jego otoczenie. Sprawdzają dokładnie, w jakiej okolicy się znajduje, co jest w jego pobliżu, a także jak wyglądają tereny zielone należące do hotelu. To niezwykle ważne, gdy gościom zależy na relaksie na świeżym powietrzu czy miejscu, w którym będą mogły pobawić się dzieci. Dlaczego jednak naprawdę warto zadbać o hotelowy ogród i jak go pielęgnować, by zawsze cieszył oko? Sprawdź poradnik!

Dlaczego warto zdecydować się na hotelowy ogród?

Na hotelowy ogród warto zdecydować się z kilku najważniejszych powodów. Jednym z nich jest niewątpliwie fakt, iż taka przestrzeń stanie się dodatkową zaletą miejsca noclegowego. Klienci z pewnością będą mogli odpocząć i zrelaksować się na terenach zielonych jeszcze lepiej. O to przecież chodzi każdemu, kto udaje się na nawet ten najkrótszy urlop.

Ogród hotelowy można zaaranżować w wielu różnych stylach. Dobierając taki, który najlepiej pasuje do jego wnętrza, stworzysz spójną i niezwykle elegancką całość. Goście z pewnością to docenią. Na terenach zielonych wokół hotelu możesz zorganizować dodatkowo mały plac zabaw czy boiska sportowe. Dzięki temu zyskasz przychylność rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Oczywiście to tylko kilka zalet ogrodu hotelowego. Jeśli chcesz poznać więcej, polecam Ci lekturę artykułu https://apartamenty-chotarz.pl/hotelowy-ogrod-dlaczego-warto-sie-na-niego-zdecydowac/. Wtedy już na pewno nie będzie trzeba Cię dodatkowo przekonywać do takiego pomysłu. 

Jak dbać o hotelowy ogród?

Hotelowy ogród to duża zaleta miejsca do wypoczynku dla gości, ale też dodatkowe obowiązki dla pracowników. O tereny zielone należy bowiem odpowiednio dbać. Wszelkie prace trzeba wykonywać regularnie, by przestrzeń zawsze prezentowała się nienaganne i cieszyła oczy osób spędzających urlop w danym hotelu. O czym należy więc pamiętać i jak pielęgnować ogród hotelowy?

Przygotuj odpowiednie narzędzia

W pierwszej kolejności musisz wyposażyć hotel w odpowiednie narzędzia oraz sprzęt. Bez nich tak naprawdę ani rusz. Pracownicy muszą mieć czym dbać o tereny zielone wokół miejsc noclegowych. Oczywiście najważniejsza będzie kosiarka. Do tego przygotuj nożyce do żywopłotu, podkaszarkę, grabie czy łopatę

Pamiętaj również o np. rękawicach, które uchronią dłonie osób zajmujących się ogrodem przed zniszczeniem. O tym, co jeszcze może okazać się niezbędne w hotelu, przeczytasz w artykule https://www.baltica-elua.pl/prace-konserwacyjne-jakich-narzedzi-nie-moze-zabraknac-w-wyposazeniu-hotelu. Będziesz mieć wtedy gotową listę najważniejszych narzędzi!

Zadbaj o regularne koszenie trawy i podcinanie krzewów

Dbając o hotelowy ogród, pamiętaj przede wszystkim o regularnym koszeniu trawy. Ta w sezonie wiosenno-letnim może rosnąć niezwykle szybko. Podkaszanie jej nawet raz w tygodniu może okazać się wręcz koniecznością. Dzięki temu trawnik będzie prezentował się elegancko. Do tego zadbasz o komfort oraz bezpieczeństwo gości. W dużej trawie mogą przecież stacjonować owady czy inne stworzenia. Użądlenie przez osę czy pszczołę podczas urlopu z pewnością nie będzie dla gościa komfortowe.

Przy okazji zwróć zawsze uwagę na krzewy oraz drzewa znajdujące się w hotelowym ogrodzie. Tych oczywiście nie będziesz musiał podcinać co tydzień, jednak warto co jakiś czas kontrolować, czy prezentują się perfekcyjnie. 

Regularnie nawadniaj cały obszar

Suchy trawnik, który wcale nie jest zielony czy zwiędnięte kwiaty zawsze będą działały na niekorzyść hotelowego ogrodu. Jeśli zatem od kilku dni nie padał deszcz, konieczne okaże się podlanie całego terenu zielonego wokół budynku. Zadbasz w ten sposób o jego estetykę, a także pomożesz roślinom prawidłowo rosnąć. 

Pamiętaj, że czynność tę najlepiej wykonywać pod wieczór, gdy słońce jest już schowane za horyzontem lub w mało nasłoneczniony, wręcz pochmurny dzień. W innym przypadku niestety możesz zadziałać na niekorzyść trawnika, krzewów, drzew i kwiatów. 

Konserwuj znajdujące się w ogrodzie sprzęty rekreacyjne

Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie w hotelowym ogrodzie sprzętu do rekreacji, np. huśtawek, placów zabaw, boisk, koniecznie sprawdzaj co jakiś czas, czy wszystko działa, jak należy. Informuj także klientów, by wszelkie nieprawidłowości zgłaszali Ci od razu, gdy tylko je zauważą. Dzięki temu każdy będzie czuł się bezpiecznie, a korzystanie z części rekreacyjnej stanie się samą przyjemnością!

To jak, do działa?