Zależy Ci na utrzymaniu porządku i dużej ilości miejsca na ubrania, a sypialnia czy przedpokój nie są zbyt duże? Z pomocą przyjdą Ci szafy wnękowe na wymiar. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz w stanie zaoszczędzić sporo miejsca i lepiej panować nad swoimi rzeczami. Poznaj zalety szafy na wymiar, którą zagospodarujesz wnęki i trudne przestrzenie w domu lub mieszkaniu.

Szafy wnękowe a szafy wolnostojące

Wolnostojące szafy to tradycyjny element polskich wnętrz. Mają wiele zalet, ale okazują się wyjątkowo niefunkcjonalne w małych pomieszczeniach. Nie dość, że zajmują tam cenne miejsce, to zwykle w takim przypadku okazują się niewystarczająco pojemne – nikt nie stawia przecież wielkiej szafy w małym przedpokoju. Rozwiązaniem problemów z dopasowaniem szafy wolnostojącej do rozmiarów pomieszczenia i typu zabudowy są szafy wnękowe.

Szafy wnękowe – zalety

Szafy wnękowe coraz częściej są wybierane jako alternatywa dla tradycyjnych szaf. Użytkownicy zwracają uwagę na zalety, z jakimi wiąże się posiadanie tego nowoczesnego rozwiązania w swoim domu lub mieszkaniu.

Oszczędność miejsca

To najważniejszy atut szaf wnękowych, dzięki którym zdobywają sobie popularność. Pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń, zagospodarowując wnęki i skosy, sięgając aż do sufitu. To dobry pomysł na oszczędność miejsca w pomieszczeniach małych oraz pokojach o nieregularnym kształcie. Nawet jeśli wnęka jest nietypowa, szafę możemy dokładnie dopasować do jej rozmiarów.

Utrzymanie porządku

Szafy wnękowe pozwalają łatwiej zadbać o porządek. W zależności od jej funkcji, jest wyposażona w szereg półek, drążków na wieszaki czy koszy na drobne elementy ubioru. Schowki i stelaże na buty to również dostępny element wyposażenia. Przesuwne lub rozsuwane drzwi stosowane w szafach wnękowych są z kolei nie tylko sprawdzonym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach: ułatwiają również dostęp do zakamarków szafy. Jej wnętrze możemy zresztą samodzielnie zaprojektować.

Styl dopasowany do otoczenia

Szafy wnękowe mogą pełnić różne funkcje. W kuchni bywają używane jako rodzaj spiżarni, w pokoju jako garderoba, w garażu będą świetnym schowkiem na narzędzia. Jako że są wykonywane na indywidualne zamówienie, można dopasować ich front do reszty wnętrza. Szafy wnękowe na wymiar – Kraków, Warszawa i inne miasta oferują wybór optymalnych rozwiązań. W przedpokoju front szafy może być więc lustrem, gdzie indziej wyróżniać się efektownym designem. Dostępne są jednak również rozwiązania, które pozwolą dyskretnie ukryć mebel w ścianie, upodabniając je do otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *