Meble drewniane wytrzymują próbę czasu oraz opierają się przemijającym trendom w projektowaniu i dekorowaniu wnętrz. Jednak aby zachowały one swoje walory na lata zadbaj o odpowiednią pielęgnację drewnianego stołu. Być może kupiłeś na aukcji internetowej zabytkowy stół okrągły drewniany. Stosuj poniższe zasady , aby cieszyć się jego pięknem jeszcze przez długi czas.

To, gdzie ustawisz drewniany stół, jest ważniejsze niż myślisz i może z czasem wpływać na jego wygląd i kondycję. Drewno jest bardzo wrażliwe na wilgoć, zbyt suche powietrze i inne ekstremalne warunki, dlatego najlepiej wybrać miejsce o stałej temperaturze. Narażenie na wahania temperatur może spowodować wypaczenie, pękanie, a nawet kurczenie się niektórych jego elementów. 

Odkurzaj co tydzień, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu i zarysowaniom. Może to być zaskakujące, że coś tak pozornie nieszkodliwego jak kurz może uszkodzić drewniany stół, ale to prawda. Gromadzący się pył może powodować niewielkie zadrapania na powierzchni drewnianego stołu. Częste odkurzanie około 1–2 razy w tygodniu zapewni Ci nienaganny wygląd mebla.

Natychmiast usuwaj skutki wypadków, aby uniknąć trwałego uszkodzenia. 

Aby zabezpieczyć stoły drewniane przed poważnymi uszkodzeniami, szybko usuń plamę po rozlanych napojach czy przewróconych półmiskach z jedzeniem. Jeśli będziesz z tym zwlekać narazisz się na trwałe uszkodzenie blatu.

Ogranicz możliwość uszkodzenia za pomocą warstwy ochronnej. 

Chociaż nie zawsze możemy zapobiegać wypadkom, rzeczy takie jak obrusy, podkładki czy podstawki mogą ograniczać bezpośredni kontakt z ciepłem i  wilgocią. Żyjemy w czasach, w których nie musimy wybierać między wyglądem a funkcjonalnością. Możesz znaleźć elementy ochronne, które są piękne i będą pasować do Twojego stylu. Pamiętaj że krzesła drewniane również potrzebują Twojej troski. Siedzenie nie będzie się wycierać jeśli położysz na nim ozdobną poduszkę, pasującą kolorystyką do reszty wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *