Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego narodzenia bez drzewka przyozdobionego licznymi dekoracjami. Część z nas decyduje się na żywe okazy, inni natomiast na sztuczne choinki. Małe i duże drzewka wykonane z materiałów syntetycznych goszczą w naszych domach przynajmniej kilka lat. Aby jednak zachowały swój idealny wygląd, warto nieco o nie zadbać oraz przechowywać je w odpowiednich warunkach. Jakich? Sprawdź!

Sztuczne choinki – jak o nie dbać?

Sztuczne choinki PE, czyli wykonane z polietylenu, mogą stać się wspaniałą kilkuletnią ozdobą świąteczną. Aby jednak posłużyły nam przez kilka sezonów, musimy pamiętać, aby odpowiednio o nie dbać. Przede wszystkim, warto sięgnąć po produkty renomowanych marek oraz wybierać modele, które wyglądają niemalże tak samo, jak żywe okazy, np. świerk Nobiles. Choinka przyniesiona prosto ze sklepu, nie wymaga od nas żadnej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, by po okresie Bożego Narodzenia, bardzo dokładnie oczyścić z kurzu oraz zabrudzeń poszczególne gałązki. Dzięki temu nie stracą swojego koloru i będą wyglądały jak nowe. 

Jak przechowywać sztuczne choinki?

Po zdjęciu ozdób z choinki oraz jej dokładnym wyczyszczeniu, musimy pamiętać, by złożyć drzewko według zasad wskazanych przez producenta. Następnie całość warto szczelnie owinąć folią bądź materiałem, tak aby zminimalizować ryzyko pojawienia się plam czy zabrudzeń. Tak przygotowane drzewko najlepiej umieścić w piwnicy bądź w specjalnym pomieszczeniu gospodarczym. Unikajmy jednak bezpośredniego kontaktu ze źródłem ciepła oraz nie wystawiajmy choinki na intensywne działanie promieni słonecznych. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *