Stoliki kawowe to niskie stoły drewniane przeznaczone do serwowania kawy i nie tylko.  Umieszczamy je zazwyczaj  obok zestawu wypoczynkowego w salonie lub pokoju rodzinnym. Funkcja stolików kawowych  tak naprawdę nie kończy się na podawaniu ciepłych napojów. Konstrukcja stolików może pozwolić na przechowywanie w nich, lub pod nimi bibelotów, książek i innych przedmiotów, które nie mają swojego stałego miejsca.  Niskie stoły drewniane rozkładane są świetnym rozwiązaniem gdyż  w czasie przyjęcia potrzebna nam jest dodatkowa powierzchnia do odstawiania drinków czy talerzy.

Wielość rozmiarów i kształtów

Prostokątne stoły do salonu  nadają  się do szerszego pokoju z większą przestrzenią między nimi  a innymi elementami wyposażenia, takimi jak sofa. Kwadratowe stoliki pasują do pomieszczeń, które nie są szerokie, gdyż wizualnie lepiej harmonizują z wąską przestrzenią . Pamiętaj aby dobrać wielkość mebla do wielkości pomieszczenia. Zadbaj o to aby wszyscy domownic mogli wygodnie korzystać z pokoju rodzinnego bez zahaczania o kanty stolika.

Jaki materiał wybrać?

Oprócz drewna istnieją inne opcje wykończenia, takie jak szkło lub  stal. Połączenie mosiężnych lub stalowych nóżek  ze szklanymi blatami jest bardzo efektownym rozwiązaniem. Metalowe stoły od projektantów mogą nadać wnętrzu  elegancki, stylowy klimat. Jeżeli zależy Ci na wizualnym powiększeniu zdecyduj się na stolik ze szklanym .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *