Przytulny klimat  tradycyjnego wzornictwa  jest cenionym walorem zwłaszcza w przypadku Kuchni. To ona jest bowiem zazwyczaj punktem spotkań  całej rodziny. Z drugiej strony tworząc projekt  w stylu nowoczesnym otrzymamy bardziej funkcjonalne pomieszczenie o czystych, prostych liniach.  Ergonomia i łatwość użytkowania  jest bardzo ceniona przez wielu właścicieli domów.  Czy zatem musimy decydować się na jeden ze stylów?

 

Jakie szafki wybrać?

 

Szafki są najistotniejszą  częścią  twojego projektu. Aby stworzyć kuchnię łączącą styl nowoczesny i tradycyjny, upewnij się, że wybrane szafki są w stonowanym kolorze bez zbyt wyraźnego profilowania Postaw na drzwiczki w stylu shaker o naturalnych prostych liniach  lub innym, które nie będą miały skomplikowanych rzeźbień.

Okucia również  powinny być minimalistyczne i skromne. Nie powinny się one wyróżniać  na tle całości projektu, a jedynie go dopełniać. Utrzymanie niezakłóconych , jednolitych linii w całej przestrzeni kuchennej  nada wnętrzu  współczesnego wyglądu.

 

Mieszanka  naturalnych  kolorów

 

Miłośnicy monochromatycznego wyglądu z przyjemnością dowiedzą się, że w takich  projektach  zwykle używa się bieli, szarości lub beży. Ty również trzymaj się ograniczonej  palety kolorów. To nie znaczy, że nie możesz dodać odrobiny koloru tu i tam na przykład jako krzesła drewniane. Potrzebny kontrast uzyskasz stosując w jasnej kuchni oświetlenie w ciemnych oprawach. Lampa w czarnej żeliwnej oprawie nad baletem śniadaniowym to doskonały przykład takiego zestawienia.

 

Zestawiaj stare z nowym

 

Jeśli nie możesz się zdecydować na jeden styl to rozwiązanie jest dla ciebie. Jeśli jesteś wielbicielem elementów pochodzących ze stylu tradycyjnego i nowoczesnego nie ma przeszkód abyś wkomponował je do swojej kuchni.  Wystarczy, że klasyczne okrągłe lustro w złoconej  ramie powiesisz zaraz nad barem z bardzo nowoczesnego tworzywa jakim jest kompozyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *