Przygotowując się na wakacje, wybieramy przede wszystkim hotel, w którym będziemy spędzać noce. Pokój hotelowy powinien być wygodny, komfortowy i przyjemny, a także spełniać wszystkie nasze potrzeby. Standard obiektu hotelowego wyznaczany jest przez liczbę gwiazdek. Wysokiego standardu możemy spodziewać się zazwyczaj w większych miastach. Hotel Best Western Kraków z pewnością przywita swoich gości nowoczesnością i luksusem. Wszystkie pokoje są urządzone według konkretnych wytycznych. Zobacz, jak wygląda wyposażenie pokoju hotelowego w zależności od liczby gwiazdek.

Hotelowe gwiazdki

Wyjazd na weekend we dwoje nad morze lub do pięknego miasta, hotel, Kraków, Rynek Główny, brzmi świetnie, ale jaki standard hotelu wybrać? Liczba gwiazdek informuje o tym, jak powinien być wyposażony dany obiekt. O kwalifikację do wyższego standardu stara się prawie każdy renomowany hotel. Kraków – centrum wielu atrakcji turystycznych to dobra lokalizacja na luksusowy nocleg. Hotele muszą spełnić pewne wymogi, aby dostać oznaczenie większego standardu. Niektóre udogodnienia nie są nawet zauważalne dla gości na pierwszy rzut oka. Nie każdy korzysta z dodatkowych atrakcji, natomiast każdy gość hotelowy spędza noc w wynajętym pokoju. Wyposażenie pokoju hotelowego powinno być starannie dobrane do potrzeb wszystkich gości hotelowych. Więcej na temat standardów pokojów hotelowych piszemy na portalu https://www.mojewirtualnemiasto.pl/.

Hotel Kraków Centrum – elementy wyposażenia pokoju hotelowego

Większość hoteli oferuje pokoje jednoosobowe, kilkuosobowe, rodzinne, a także apartamenty. Poszczególne pomieszczenia różnią się głównie wielkością. Apartamenty to najdroższe opcje w cennikach, które nie tylko są największe, ale także i najlepiej wyposażone. W każdym pokoju musi znaleźć się wygodne łóżko z pościelą, a także osobna łazienka.

Hotel 1*

Przy każdym łóżku musi pojawić się lampka nocna. Do przechowywania ubrań musi być szafa z przynajmniej 3 wieszakami na każdego gościa. W pokoju powinien być także stół lub biurko z krzesłem, lustro, szklanki oraz udostępniony dostęp do co najmniej jednego gniazdka elektrycznego. Łazienka natomiast powinna być wyposażona w prysznic lub wannę, czysty ręcznik, mydło dla każdej osoby, kosz na śmieci, WC oraz umywalkę z półką i lustrem.

Hotel 2*

W pokoju dwugwiazdkowym każdy gość musi mieć zagwarantowane miejsce na bagaż, a także dodatek w formie radia. Reszta wyposażenia według norm 1*.

Hotel 3*

W hotelu trzygwiazdkowym mamy już dużo więcej udogodnień. Poza podstawowym wyposażeniem możemy spodziewać się telewizora, telefonu, igielnika, zestawu do czyszczenia ubrań i obuwia. W pokoju powinna znaleźć się także torba na bieliznę do prania. Na stole powinny znaleźć się butelki z wodą oraz materiały piśmiennicze. W łazience będziemy mieć do dyspozycji duży ręcznik, a room service powinien być do naszej dyspozycji przez minimum 18 godzin na dobę.

Hotel 4*

Hotel, który wystąpił o klasyfikację po listopadzie 2016 roku, powinien mieć pokoje hotelowe wyposażone w klimatyzację. Dodatkowo musi być fotele lub kanapa ze stolikiem, a także lodówka lub minibar. W hotelach czterogwiazdkowych pojawiają się już dodatkowe sprzęty w łazience, czyli suszarki do włosów.

Hotel 5*

W najlepszych hotelach łazienka wyposażona jest dodatkowo o telefon i wagę, a w pokoju pojawia się sejf.

Niektóre hotele udostępniają swoim gościom dodatkowe sprzęty, takie jak żelazko oraz deska do prasowania, a także zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Hotelowe gwiazdki świadczą o dodatkowych sprzętach w pokoju, które stanowią jedynie dodatki, z których najczęściej nie korzystamy, zwłaszcza kiedy jesteśmy w hotelu tylko przejazdem. Najważniejsze jest zapewnienie podstawowych potrzeb, komfort, czyste i zadbane wnętrze, a także miła obsługa.