Planujesz zmianę wystroju mieszkania, a może przeprowadzasz się do innego mieszkania, albo po prostu chciałbyś przechować meble ogrodowe na okres jesienno-zimowy? Wszystkie te sytuacje wymagają od nas znalezienia miejsca do magazynowania sprzętów. Jak zabezpieczyć i gdzie przewieźć meble, aby nie uległy zniszczeniu, oraz były bezpiecznie?

Tego warto unikać

Wiele osób uważa, że piwnica, garaż czy korytarz w bloku to dobre rozwiązanie. Zazwyczaj miejsca te nie są w żaden sposób pilnowane, wszyscy mają do nich pełen dostęp lub nie jest on za bardzo utrudniony. Dodatkowo, często panuje tam wilgoć, pojawia się grzyb, brud, a nawet gryzonie. W takich pomieszczeniach, o wiele łatwiej może także dojść do zalania. W żadnym wypadku, nie jest to dobra opcja na przechowywanie mebli, których kiedyś będziemy chcieli jeszcze używać.

Przechowalnie rzeczy – zalety

Magazyny do wynajęcia Kraków, Warszawa i inne duże miasta, oferują już takie do rozwiązanie. Self storage będzie najlepszą i najbezpieczniejszą opcją dla naszych mebli. Dlaczego?

Przechowalnie mebli oferują boksy o różnej wielkości. Już od jednego do kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Bez problemu pomieścimy dużą ilość mebli i sprzętu w każdym rozmiarze. W wynajętej komórce możemy przechowywać rzeczy o dużych gabarytach, jak i drobne przedmioty, np. dekoracje. Wystarczy, że poukładamy je w pudłach na ziemi lub na dostępnych półkach.

W magazynach panuje najwyższa czystość i porządek, a przez cały rok utrzymywana jest stała, optymalna temperatura, dzięki czemu nie powstaje wilgoć i nie tworzą się grzyby. Przeprowadzane są również regularne dezynfekcje dla utrzymania higieny na najwyższym poziomie. Możemy być pewni, że nasze meble będą w tym samym stanie gdy będziemy je odbierać, jak w momencie przywiezienia ich do magazynu.

Większość przechowalni posiada parkingi i podjazdy graniczące z obiektami, aby ułatwić transport dużych mebli. W niektórych z nich, można także skorzystać z wózków widłowych czy paletowych, przy załadunku czy rozładunku ciężkich rzeczy. Nie jest ważne czy chcemy wynająć boks na czas krótkiego, dwutygodniowego remontu czy na okres kilku zimowych miesięcy. Elastyczność w kwestii czasu wynajmu oraz wielkości komórki jest ogromną zaletą. Dodatkowo, wynajmujący ma stały i nieograniczony dostęp do swoich rzeczy. Przechowalnie są ogrodzone, monitorowane i posiadają nowoczesne zabezpieczenia, dzięki czemu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszych mebli czy innych rzeczy.

Jak zapakować meble?

  1. Wszystkie sprzęty powinny być opróżnione z przedmiotów, które się w nich znajdują.
  2. Szuflady, ruchome półki i inne elementy powinny zostać wyjęte, a drzwiczki zamocowane taśmą, tak aby nie otworzyły się w trakcie przewożenia czy przenoszenia.
  3. Najlepiej rozłożyć meble na części pierwsze, a następnie wraz ze śrubkami i innymi częściami pogrupować je i zapakować w folię bąbelkową i kartony.
  4. Wszystkie rogi, krawędzie i delikatne części powinny zostać szczególnie dobrze zabezpieczone.
  5. Podczas pakowania mebli do samochodu, pamiętajmy aby najcięższe układać na dole, a te lżejsze na wierzchu. Wtedy unikniemy wgnieceń czy złamań podczas transportu.

Szukasz miejsca na przechowanie swoich mebli? Sprawdź Przechowalnia mebli Kraków – Schowaj.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *