Ręczniki to akcesoria łazienkowe, których nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Rzadko zwracamy jednak uwagę na ich wygląd. Najczęściej każdy z tych elementów posiada inny kolor, wzór czy materiał. Warto jednak pamiętać, że dobierając ręczniki do aranżacji łazienki, możemy sprawić, że te staną się swego rodzaju ozdobą wnętrza. Jak to możliwe? Czym kierować się podczas wyboru takich dodatków? Sprawdź!

Ręczniki łazienkowe – wzory i kolory dopasowane do aranżacji

Od lat bardzo dużą popularnością cieszą się polskie ręczniki frotte. Są one niezwykle trwałe i idealnie wsiąkają wilgoć, dzięki czemu doskonale sprawdzają się również jako ręczniki dla dzieci. Dodatkowo dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach. Dobierając barwę do koloru naszej łazienki, sprawimy, że całe wnętrze będzie wyglądało na bardzo przemyślane oraz stylowe. Jak jednak dobrać poszczególne odcienie? Najlepiej działać na zasadzie delikatnego kontrastu. Jeśli w pomieszczeniu dominuje np. szarość, warto zdecydować się na ręczniki 50×100, 70×140 czy 100×150 w kolorze różu, czerwieni lub żółci, a takie znajdziesz na https://bajkowypokoik.pl/. Wszelkie subtelne wzory czy printy są oczywiście jak najbardziej wskazane. Dzięki temu nasza łazienka zyska niebywałego charakteru oraz wyrazu. 

Ręczniki łazienkowe – spójność, której nie może zabraknąć

Podczas doboru wszelkich dodatków oraz akcesoriów, warto zawsze zachować spójność. Ręczniki w kompletach okażą się zatem niejednokrotnie najlepszym możliwym wyborem. Dzięki temu zarówno małe ręczniki do rąk, jak i te zdecydowanie większe kąpielowe, będą posiadały cechy wspólne, takie jak kolor czy wykończenie. W ten sposób nigdy nie będziemy musieli się już martwić, że nasze akcesoria łazienkowe po prostu do siebie nie pasują. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *