W dzisiejszych czasach duży pokój jest sercem nowoczesnego domu. Ta otwarta przestrzeń życiowa jest zazwyczaj połączona z kuchnią, często mieszcząc w sobie dodatkowo jadalnię. To tutaj rodzina i przyjaciele zbierają się, jedzą, odrabiają lekcje i bawią się. Umeblowanie i udekorowanie otwartej i tak zróżnicowanej przestrzeni może być wyzwaniem. W poniższym artykule podsuniemy Ci w kilka świetnych pomysłów na funkcjonalny i estetyczny salon.

Jakie są najważniejsze wskazówki dotyczące dekorowania otwartego salonu?

Kluczem do sukcesu jest wytyczenie umownych granic. Aby je od siebie oddzielić to użycie kilku dywanów o dużej powierzchni. Pomogą one zmiękczyć i ocieplić zbyt duże wnętrza. Kolejny tip stosowany przez architektów wnętrz to ułożenie mniejszych dywanów na większych w celu zdefiniowania odrębnych obszarów funkcjonalnych w przestrzeni.

Zdefiniuj centralny punkt

Zbuduj projekt w oparciu o kluczowy obszar pokoju. U Ciebie może to być ściana z kominkiem lub telewizorem. Następnie ustaw dookoła niego fotele, stoliki i sofy. Resztę siedzeń, jak fotel uszak skieruj w stronę kuchni dzięki temu zabiegowi dwie odrębne części salonu będą ze sobą korespondować.

Jak zaplanować oświetlenie w tak dużej przestrzeni?

Postaw na duże lampy o efektownej formie, które będą stanowić źródło rozproszonego, ogólnego światła. Nie zapominaj jednak o elementach oświetlenia zadaniowego, jak lampa kinkietowa. Łącząc oba typy oświetlenia zapewnisz równowagę między funkcją, a formą. Stawiaj na przeskalowane elementy dekoracyjne. Jeśli chcesz nadać wnętrzu dramatycznego wydźwięku nad kominkiem zamontuj lustro znacznych rozmiarów w grubej, zdobionej ramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *