Kupując buty czy idąc do fryzjera czytamy opinie o produkcie lub obsłudze – to normalne, że chcemy wiedzieć czego się spodziewać. Gdy decydujemy przekazać usługi księgowe obcej firmie odpowiedzialność jest jeszcze większa. Jak wybierać biuro rachunkowe? Wieliczka czy Kraków – czy wielkość miasta ma znaczenie? Jak długo działa? Lepiej wybierać starsze czy młodsze firmy? Zobacz czym kierować się w trakcie wyboru!

Zasady

Cena

Czasem, aby zaoszczędzić trzeba wydać więcej… W trakcie wyboru nie można wybierać najtańszej firmy na rynku, ponieważ może to oznaczać, że nie pracują tam wystarczająco doświadczeni pracownicy lub bierze się zbyt dużo zadań na jedną osobę. Nie trzeba natomiast wybierać najdroższej firmy w mieście – wysoka cena może wynikać na przykład z lokalizacji w centrum miasta. Wystarczy sprawdzić ceny i porównać kilka firm.

 

Doświadczenie

Aktualnie, aby prowadzić biuro księgowe nie jest wymagany żaden certyfikat. Jednak warto zwrócić uwagę na kwalifikacje pracowników, którzy będą zajmować się tak ważnymi kwestiami finansowymi. Warto zwrócić uwagę na ukończoną szkołę średnią, wykształcenie wyższe, certyfikaty oraz przebyte kursy prowadzone przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

 

Ubezpieczenie

Aktualnie wedle polskiego prawa to podatnik jest odpowiedzialny za regularne odprowadzanie świadczeń. Jednak, jeśli popełniony zostanie pewien błąd, który skutkuje stratami finansowymi istnieje możliwość żądania zadośćuczynienia, które będzie pokryte z polisy. Każde biuro ma obowiązek posiadać taką polisę dla bezpieczeństwa obu podmiotów, jednak można wykupić podstawowe świadczenia lub rozszerzyć pakiet. Im więcej szkód pokrywa polisa, tym bardziej możemy być spokojni.

 

Oferowane usługi

W zależności od ilości oferowanych usług warto zwrócić na wielkość biura – duże biuro i specjaliści dla kompleksowej obsługi, a mniejsza firma dla indywidualnego podejścia do spraw.

 

Jak wybrać?

Należy poczytać, zapoznać się z ofertą i spokojnie zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *