Większość osób urządzających swoje wnętrza chce pokazać nimi klasę i elegancję. Tak, jak to w sinsuidalności, po epoce klasycznej pora na romantyzm, tak po minimalistycznym skandynawskim podejściu do wnętrz, do mody nagle powrócił bogaty i klimatyczny styl.

Art deco – komoda lustrzana i pikowane obicia

Jak w najprostszy sposób można wyobrazić sobie wnętrza w tym stylu? Przed naszymi oczami musimy ujrzeć fotel uszak o ciemnej intensywnej barwie, na podłodze spodziewamy się grubo tkanego dywanu, okna najprawdopodobniej zdobią ciężkie zasłony zawieszone na złotych szynach – powoli zaczynacie czuć ten klimat?

Meble również pokazują status, są ciężkie, drewniane i każdy do siebie pasuje – dla przykładu popularne meble chesterfield będą tutaj idealnie pasowały.

Jak otworzyć art deco w swoim małym salonie?

Pomimo tego, że ten ruch w architekturze jest kojarzony z bogactwem i dostojnością nie wymaga on od nas wielkich salonów. A nawet łatwiej będzie go odtworzyć w ograniczonej przestrzeni, ponieważ będzie można prościej wypełnić pokój – a na tym nam zależy.

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z art deco warto zapoznać się z kilkoma radami:

  • W salonie powinno być widać barwę przewodnią. Kolor ten nie może być krzykliwy, ale musi być intensywny – dobrym rozwiązaniem są beże, głębokie zielenie oraz ciemne czerwienie.
  • Drugą paletą kolorów, jaką powinniśmy się posługiwać to kolory metaliczne – srebro, złoto oraz miedź. W najczęściej ciemnych aranżacjach, to te elementy będą nadawać odpowiedniego podniosłego klimatu, a zarazem pięknie oświetlać pomieszczenie.
  • W stylu art deco bardzo ważne są dodatki. Jeśli jest taka możliwość wybieramy materiały o największej gramaturze, zarówno dla zasłon, jak i obić foteli i sof.
  • Materiałami, które są najczęściej używane w projektowaniu wnętrz art deco są drewno, satyna, metale oraz skóra.

Od czego zacząć?

Na ogół najłatwiej jest zacząć od dodatku, jednak w tym przypadku nie jest tak prosto. Art deco pokazuje bogactwo wnętrza, jeśli chcemy oddać ten charakter musimy podejmować śmiałych decyzji. Złota tapeta na ścianie, skórzany fotel i pięknie przyozdobione okna – to kilka kroków, od których można zacząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.