Salon często nazywany dużym pokojem, to miejsce gdzie cała rodzina spędza razem czas, dlatego warto zadbać o dobry klimat i ciepło w tym pokoju. Co jest lepsze lamp stojąca czy lampa wisząca. Kula szklana, interesujący sześcian czy rząd samych żarówek i wiele innych pomysłowych konstrukcji można znaleźć w sklepie. Jak więc wybrać, tak aby lampa idealnie pasowała do naszego wnętrza?

Ciepłe barwy

Jako, że salon to miejsce gdzie spędzamy dużą część dnia powinien sprawiać, że czujemy w nim ciepło i atmosferę rodzinną. W salonie powinna znaleźć się lampa, dywan, poduszki stolik i aby można było cieszyć się z czasu razem spędzonego nawet po zmroku – lampa. Złote kule zdobiące niektóre rodzaje mal nie dość, że same w sobie pięknie wyglądają, to jeszcze po włączeniu żarówki dają przepiękny efekt ciepłych promieni, dających wrażenie, jakby to słońce cały czas oświetlało nasz pokój. Innym dobrym rozwiązaniem jest wybranie odpowiedniego typu żarówki, czyli takiej która daje ciepłe światło lub jasnego abażuru.

Ciekawe kształty

Jak każdy z nas wie, w salonie pełnym ludzi często jest też pełno… bałaganu. Dlatego większość z nas stara się nie zagracać tej przestrzeni niepotrzebnymi dodatkami, dlatego lampa może pełnić tutaj funkcję ozdobną. Lampy stojące, lampy wiszące, kule, chrom, kwadraty, mosiądz, stal – dzięki temu, że mamy taki duży wybór, lampy mogą być częścią aranżacji naszego salonu.
Można powiedzieć, że lampa ma spełniać tylko jedno zadanie – świecić. Jednak gdy pomyślimy o niej dłużej, zobaczymy że powinniśmy dłużej się nad tym zastanowić. Przecież nikt z nas nie lubi szpitalnych, zimnych lamp, więc pozwól swojemu salonowi błyszczeć, dzięki pięknej lampie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *