Idealna pościel jest jednym z ważniejszych elementów w pokoju dziecięcym. Zapewnia zarówno komfort spania, jak i nadaje charakterystyczny wygląd całej aranżacji. W tym artykule z przyjrzymy się bliżej pościeli bawełnianej oraz jej głównemu rodzajowi – bawełnie satynowej.

Pościel bawełniana – co ją wyróżnia?

Jest to rodzaj pościeli najczęściej wybieranych do sypialni. Ze względu na jej miękkość i lekkość. Ten rodzaj pościeli zdecydowanie przepuszcza powietrze. Ze względu na to, że nie uczula jest również idealnym wyborem dla alergików. Pościel bawełniana ma lekko połyskujący materiał. Można ją dostać w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych, co czyni je wyjątkowo dostępnymi na rynku. Duży wybór tej pościeli gwarantuje to, że każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

 

Pościele satynowe – dlaczego warto je wybierać?

Bawełna satynowa jest szczególnym rodzajem pościeli bawełnianych. Jest to tkanina powszechnie wykorzystywana w przemyśle. W porównaniu do tradycyjnej bawełnianej pościeli, pościel satynową wyróżnia elegancja. Cechuje ją charakterystyczny połysk i blask. Również występuje w wielu wzorach i kolorach, jednak jej blask sprawia, że nawet jednokolorowa daje ciekawy efekt. Dodatkowym atutem bawełny satynowej jest jej miękkość oraz gładkość. To właśnie te cechy sprawiają, że wygląda ona luksusowo.

Jaki rozmiar pościeli wybrać do pokoju dziecięcego?

Do pokoi dziecięcych najczęściej jest wybierana kołdra o wymiarach 140×200. Jest to optymalny rozmiar, który będzie służyć dziecku przez kilka lat. Z tego względu pościel bawełniana 140×200 będzie idealnym wyborem dla dziecka.

Zarówno tradycyjna pościel bawełniana, jak i bawełna satynowa są szczególnie wygodnymi i przyjaznymi dla oka materiałami. Oba modele są często wybierane do pokoi dziecięcych z uwagi na ich praktyczność. Są łatwo dostępne w sklepach w wielu wersjach kolorystycznych.  Na koniec warto podkreślić, że jest to idealna tkanina do prania w wysokich temperaturach, co gwarantuje jej trwałość. Natomiast wiele dostępnych wzorów np. z ulubionymi postaciami z bajki gwarantuje uśmiech na twarzy dziecka.