Zastanawiasz się jak ozdobić okno? Dobrym rozwiązaniem mogą być rolety! Białe dzień noc lub szare zaciemniające będą idealnie sprawdzać się w nowoczesnej kuchni, jeśli szukasz inspiracji czytaj dalej!

Roleta dzień noc 150×150 czy tradycyjne zasłony? Co wybrać na duże okno do kuchni?

Jeśli masz szczęście i jesteś posiadaczem dużych okien kuchennych możesz wybierać spośród wielu rozwiązań. Do wyboru będziesz mieć tradycyjne rozwiązania takie jak zasłony lub firanki oraz coś bardziej nowoczesnego – rolety dzień noc. Szerokie pasy, które zdobią ten rodzaj zasłon okiennych jest szczególnie intrygujący i to nie ze względu na ciekawy styl a właściwości, jakie te rolety wykazują. Ułożenie naprzemiennych pasów zaciemniających i transparentnych sprawia, że możemy idealnie dopasować ilość światła wpadającego do pokoju. A w dodatku możemy przyciemnić pokój układając ciemne pasy, tak aby zakrywały całą powierzchnię.

Takie możliwości sprawiają, że w ciągu dnia nie będziemy atakowani nadmiernymi promieniami słońca – nasz ogródek z ziołami nie zostanie ususzony, a nam nie będzie za gorąco. W nocy natomiast będziemy mogli cieszyć się prywatnością i spokojnie tańczyć gotując nasze ulubione danie. Jeśli nie chcecie konkretnie rolety dzień noc możecie przemyśleć też zakup rolet zaciemniających lub plisowanych – wszystkie będą łatwe w utrzymaniu i zadaniu o nie!

A czemu wolimy rolety?

Firanki i zasłony są dużo trudniejsze w utrzymaniu. Szczególnie jeśli mówimy o kuchni – miejscu gdzie cały czas powstają różne smaki i zapachy. Przecież nie chcemy, aby coś nam przypominało o nieudanej zapiekance z tuńczyka. Tak samo, jeśli mowa o różnych sosach i zupach, które powinny się chwilkę gotować. Niestety w tam samym czasie najczęściej mogą pochlapać naszą roletę. Łatwiej dla nas będzie wybrać takie element wystroju, który można szybko wyczyścić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *