Komody to od lat funkcjonalny dodatek do wielu pomieszczeń. Z jednej strony może służyć jako miejsce do przechowywania wielu drobiazgów, z drugiej – stanowić integralną część nowoczesnego wystroju wnętrza, taką samą jak na przykład toaletka lustrzana. Na jakie cechy komody zwrócić uwagę, planując umieszczenie tego sprzętu w salonie oraz sypialni? Podpowiadamy!

Komoda do salonu – najważniejsze rodzaje

W salonie komoda może pełnić wiele rozmaitych funkcji. W niejednym mieszkaniu ustawia się na niej telewizor. Wówczas zwykle stawia się na niskie, szerokie komody z niezbyt dużą liczbą ubrań.

W innych salonach odpowiednio ustawiona komoda może w sprytny sposób pomóc podzielić pomieszczenie na dwie części. W takim przypadku lepiej wybrać większe, nieco bardziej masywne komody.

Mimo wszystko, komoda w salonie pełni przede wszystkim funkcję reprezentacyjną. Z tego powodu jej design powinien być idealnie dopasowany do wystroju wnętrza. W salonach nie trzeba obawiać się nawet stawiania na bardziej ekstrawaganckie kolory czy takie rozwiązania, jak komoda lustrzana. W końcu nowoczesne trendy w mieszkaniu to coś, czym lubimy chwalić się przed znajomymi. Ważne, by stylistyka tego mebla była dopasowana do sofy Chesterfield, narożnika i reszty wyposażenia.

Komoda do sypialnia – co ją wyróżnia?

Urządzając sypialnię możemy bardziej zdecydowanie postawić na funkcjonalność. Tutaj sprawdzą się przede wszystkim komody z dużą liczbą szuflad. Można w nich bez trudu umieścić i posegregować różne drobiazgi czy dodatki do odzieży. W sypialniach królują też komody w stonowanych barwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.