Planując wycieczki w różne obszary świata, warto, oprócz listy z zabytkami, zrobić również taką, na której znajdą się miejsca, dzięki którym poznamy miasto “od kuchni”. Gdzie dobrze zjeść, zatrzymać się na kawę czy umówić na piwo? A także co zobaczyć, aby w pełni poczuć atmosferę i charakter Krakowa?

DOLNYCH MŁYNÓW (ul. Dolnych Młynów 10)

Najgorętsze miejsce na mapie Krakowa. O każdej porze dnia i nocy można spotkać tu ludzi w różnym wieku. Najwięcej jest jednak studentów, którzy spotykają się na kawę czy drinka. Możemy zjeść tu przepyszny obiad – również vege, nietuzinkowy deser, a później zrelaksować się i porozmawiać. Po zachodzie słońca można nawet potańczyć czy spróbować kraftowego piwa. Dolnych Młynów to kompleks kilku restauracji, kawiarni i barów, na które warto poświęcić choć jeden wieczór czy popołudnie.

KARAKTER (ul. Brzozowa 17)

Miejsce idealne dla miłośników mięsa, które w Karakterze przyrządzane jest po mistrzowsku. Można spróbować wielu jego rodzajów, w przeróżnych formach. Warto pokusić się także o kieliszek wina, które odpowiednio dobrane, podbije smak zamówionego dania. Na uwagę zasługuje także wnętrze tego lokalu – minimalistyczne, ale bardzo gustowne.

FORUM PRZESTRZENIE (ul. Marii Konopnickiej 28)

Jedno z pierwszych „modnych” miejsc w Krakowie, w których spędzają czas młodzi ludzie. Knajpa znajduje się w opustoszałym Hotelu Forum, który przez lata nie był w żaden sposób użytkowany. Miejsce jest urządzone z gustem, a co ważniejsze, znajduje się przy samej Wiśle. W ogródku znajdziemy setki leżaków, na których możemy zrelaksować się i podziwiać Wawel, pijąc kawę, piwo, czy jedząc przepyszną pizzę.

Kiedy poznamy już “smak” miasta, warto zajrzeć w parę wyjątkowych miejsc, których nie znajdziemy w przewodnikach, a są zdecydowanie warte zobaczenia!

OJEJU (ul. Miodowa 9)

Podczas spaceru po krakowskim Kazimierzu – na który trzeba się wybrać będąc w mieście królów – warto zatrzymać się na ulicy Miodowej, w tym nietuzinkowym sklepie z kosmetykami naturalnymi. Uśmiechnięte dziewczyny z obsługi potrafią doradzić i dobrać kosmetyki, które bardzo trudno dostać stacjonarnie gdziekolwiek indziej. Do tego klimatycznego sklepiku warto wejść nawet dla samego wnętrza, które jest urządzone minimalistycznie, ale bardzo dziewczęco.

IDEA FIX (ul. Bocheńska 7)

Również na Kazimierzu, równie małe i gustowne miejsce. Znajdziemy tam perełki ubraniowe, jak i unikalne dodatki do wnętrz. Możemy wybrać coś z kolekcji wielu polskich projektantów, a także wziąć udział pokazie mody czy różnego rodzaju warsztatach.

Będąc w Krakowie trzeba wybrać się do miejsc, które ściśle związane są z historią czy kulturą. Jeden adres – całkowicie różne miejsca.

MOCAK (ul. Lipowa 4)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, do którego chce się wracać. Inspirujące i naprawdę warte odwiedzenia. Możemy trafić na szalenie ciekawe wystawy, które odbywają się bardzo często.

FABRYKA SCHINDLERA (ul. Lipowa 4)

Jest to miejsce, z którego wyjdziemy pełni refleksji i zadumy. Poznamy jednak historię, która jest mocno związana z Krakowem i która warta jest wysłuchania. To jeden z adresów, którego nie można pominąć.

Poza konkretnymi adresami, warto również poświęcić czas na powolny spacer małymi uliczkami krakowskiego Kazimierza, czy zorganizować piknik na Bulwarach Wiślanych i wczuć się w atmosferę miasta.

Planujesz odwiedzić Kraków? Zatrzymaj się w Hotelu Best Western Kraków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *