Zbliżająca się wiosna i piękna słoneczna pogoda, zachęca nas do wyjścia z domu i długich spacerów. Jednakże ileż można zwiedzać dobrze nam znane okolice? Pobliskie tereny są idealne na krótką przechadzkę, której celem jest dotlenienie się. Jednakże jeśli chcemy odkrywać nieznane nam dotąd miejsca w Polsce, powinniśmy wybrać się do jednego z kilku dużych miast w naszym kraju. Warto odwiedzić stolicę Małopolski, która ma do zaoferowania wiele wspaniałych atrakcji. Jak zorganizować pobyt na południu Polski? Podpowiadamy!

Znalezienie zakwaterowania

Nie każdy Polak ma to szczęście, że mieszka w niedalekiej odległości od pięknego Krakowa. Wielu ludzi pochodzi z odległych od tego miejsca części Polski. Chcąc więc zwiedzić malowniczy Kraków, powinni znaleźć dobrze zlokalizowany hotel. Best Western Kraków to hotel znajdujący się w samym centrum miasta. Wybierając tę bazę noclegową będziemy mieć blisko niemalże do wszystkich najważniejszych zabytków. Jeśli nie chcemy tracić czasu na dojazdy z dalszych części miasta, powinniśmy wybrać właśnie ten hotel. Kraków centrum ma do zaoferowania bardzo wiele. Co możemy tam zobaczyć? O tym w kolejnym akapicie!

Atrakcje centrum Krakowa

Kraków to miasto uwielbiane przez turystów. Znajduje się tutaj mnóstwo obiektów historycznych wartych zobaczenia, o których pisaliśmy w artykule https://www.apartamentydomlux.pl/uncategorized/weekendowa-wycieczka-do-krakowa-co-nalezy-koniecznie-zobaczyc/. Co jednak należy zwiedzić obowiązkowo? Będąc w stolicy Małopolski warto zobaczyć przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu oraz przejść się na spacer wzdłuż płynącej nieopodal Wisły. Dodatkowo rzut beretem zlokalizowana jest niezwykle malownicza dzielnica, czyli krakowski Kazimierz. Warto zobaczyć także Barbakan, Kościół Mariacki, Rynek oraz Bramę Floriańską. Co jeszcze można zobaczyć w Krakowie? Po więcej zapraszamy na portal https://www.puffa.pl/!

Zielone atrakcje Krakowa

W Krakowie znajduje się wiele zielonych miejsc, w których można zrelaksować się i na chwilę zapomnieć o świecie. Należą do nich m.in. bardzo popularne błonia krakowskie. Warto odwiedzić także liczne parki oraz zalewy. Jednym z najpopularniejszych zbiorników wodnych jest Zalew Nowohucki.