Wciąż niewiele mówi się o łóżkach wodnych, a przecież takie meble mają niezwykle pozytywny wpływ na intensywność naszego nocnego wypoczynku. Sen stanowi znaczną część naszego życia, dlatego też warto zadbać o to, by pozwalał nam się maksymalnie zrelaksować i wypocząć. Pomóc w tym może właściwie dobrane łóżko. Wspomniane wcześniej łóżka wodne pozwolą nam efektywnie wypocząć. Co wpływa na ich fenomen?

Materac wypełniony wodą

Materace wodne, które są umieszczane w łóżkach wodnych mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przede wszystkim, kładąc się na takim materacu sprawiamy, że jego kształt dostosowuje się do kształtu naszego ciała. Dzięki temu niwelujemy ucisk na poszczególne partie mięśniowe. Dodatkowo kręgosłup znajduje się w linii prostej, dzięki czemu takie łóżko jest właściwe dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa

Stopień tłumienia fal

Kolejną zaletą łóżek wodnych jest możliwość wybrania materaca posiadającego stopień przepływających przez materac fal, najbardziej odpowiadający naszym preferencjom. Nie każdy bowiem będzie czuł się komfortowo czując wodę znajdującą się w materacu. Niektórzy z nas z pewnością wybiorą taki materac, na którym jak najmniej odczuwać kołysanie fal. Istnieją cztery stopnie tłumienia fal. Pierwszy z nich to free flow, na którym najbardziej będziemy odczuwali obecność wody. Drugi to ST 50%, na którym przepływ wody w materacu będzie dość mocno odczuwalny. Kolejne materace to ST 90% i ST 98%. Na te modele mogą zdecydować się osoby, które nie przepadają za uczuciem jakie wywołuje kołysanie fal wodnych.

Możliwość ogrzewania materaca

Bardzo wiele modeli łóżek wodnych jest wyposażone w grzałki. Pozwalają one na podwyższenie temperatury powierzchni spania, którą można regulować za pomocą termostatu, wedle własnych upodobań i preferencji. Warto wiedzieć, że tego typu ogrzewanie może zużywać 150-400 watów mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *