Jeśli zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnej maszyny oznacza to, że myślisz nad fachem krawiectwa. Może dopiero zaczynasz swoją przygodę albo potrzebujesz wymienić przestarzałe maszyny do szycia. Sklep, w którym zdecydujesz się kupić maszynę powinien spełniać kilka kryteriów, aby zakup był udany. A konkretna maszyna, musi nam jeszcze bardziej odpowiadać… Zatem jak wybrać urządzenie do szycia, z którego w 100% będzie zadowolony krawiec? Warszawa, Kraków, Wrocław – zakup stacjonarny czy może online?

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Po pierwsze, jeśli krawiectwo to źródło Twojego utrzymania będzie potrzebna Ci wyspecjalizowana. Dobre profesjonalne maszyny pochodzą od producentów, takich jak Jack, Brother czy Siruba. Maszyny do szycia  mogą mieć ceny sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc wybierając model dla Ciebie zastanów się na czym Ci zależy.

Najdroższe modele mogą być eksploatowane długimi godzinami bez przerwy, więc będą dobrym wyborem dla dużych zakładów krawieckich.

Bardziej budżetowym rozwiązaniem są maszyny do szycia elna. Pochodzące ze Szwajcarii maszyny kosztują około kilku tysięcy złotych i mogą być wykorzystywane przez pracowników zawodowych, jak i hobbistycznych krawców. W ofercie można znaleźć urządzenia do szycia, hafciarki i wiele innych!

Jak dbać o maszyny do szycia?

Kupno nawet najdroższej maszyny do szycia nie sprawi, że będzie ona niezawodnym urządzeniem, jeśli nie będziemy jej odpowiednio konserwować. Producenci w opakowaniu zawsze umieszczają instrukcję, w której opisany jest sposób, w jaki należy pielęgnować elementy, z których zbudowana jest maszyna. Maszyny do szycia należy czyścić i oliwić, szczególnie jeśli wykorzystujemy materiały pylące się lub strzępiące – nagromadzony brud może doprowadzić do zacinania się maszyny co po pewnym czasie może doprowadzić do awarii i zniszczenia aktualnie szytego stroju.

Maszyny powinno się przechowywać w odpowiednich pokrowcach, lub przykrywać je szmatą, aby się nie kurzyły.

W ofertach sklepów AGD można znaleźć różne preparaty pomagające konserwować maszyny do szycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *