Styl angielski kojarzy nam się przede wszystkim z przytulnymi, klimatycznymi wnętrzami, w których panuje przyjemna domowa atmosfera. Dlatego też chcąc urządzić mieszkanie w stylu angielskim, warto stworzyć w salonie przestrzeń jadalnianą, w której zostanie ustawiony stół z krzesłami. Jakie meble tego typu będą najbardziej pasowały do części jadalnianej w salonie urządzonym w stylu angielskim? Podpowiadamy!

Stół – mebel, przy którym spożywamy posiłki i nie tylko

Chcąc zaaranżować przytulny kącik w angielskim salonie przeznaczony do spożywania posiłków w gronie najbliższych, należy umieścić w nim odpowiedni stół. Białe stoły drewniane do salonu w stylu pochodzącym z wysp, idealnie podkreślą klimat przytulnego pokoju dziennego. Warto także zwrócić uwagę na stoły drewniane okrągłe rozkładane z brązowym blatem, stojące na białych nogach. Takie meble nie zajmują na co dzień zbyt wiele cennej przestrzeni, lecz możemy je rozłożyć, gdy zajdzie taka potrzeba.

Krzesła – wygodne i stylowe

Bardzo często udając się do sklepów meblowych możemy kupić stoły drewniane z krzesłami w komplecie. Nie każdego jednak satysfakcjonuje taka możliwość. Wiele osób pragnie zakupić krzesła z innej serii niż stół. Krzesła do przestrzeni jadalnianej w stylu angielskim, powinny być wykonane z drewna pomalowanego białą farbą. Mogą posiadać tapicerowane siedzisko, ale nie jest to konieczność, jedynie możliwość, pozwalająca dostosować rodzaj krzeseł do naszych potrzeb i preferencji.

Warto pamiętać, że w salonie pełniącym funkcję jadalni powinny znaleźć się także inne elementy wyposażenia. W przypadku niewielkich wnętrz, dobrze zdecydować się na meble na wymiar. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w artykule https://www.apartamentydomlux.pl/uncategorized/meble-na-wymiar/!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *