Mech do domu to sposób dekoracji wnętrz cieszący się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Zielone ściany zdobią prywatne mieszkania, firmowe biura, a także gabinety kosmetyczne i fryzjerskie. Dlaczego mech we wnętrzach zyskuje sobie kolejnych zwolenników? Poznaj jego największe zalety.

Mech chrobotek – dekoracja do każdego wnętrza

Do wykonywania dekoracji na ścianach używany jest najczęściej mech chrobotek. Z biologicznego punktu widzenia jest on porostem, jednak dzięki zastosowaniu specjalnych substancji można z niego wykonywać trwałe dekoracje we wnętrzach. Proces stabilizacji sprawia, że taki „mech” nie wymaga właściwie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zielonych wzorów na ścianach nie trzeba podlewać, ponieważ mech stabilizowany został wprowadzony w stan podobny do hibernacji. Tego typu dekoracje nie wymagają również światła, nawet bez niego zachowują swój wygląd i strukturę.

Dzięki takim cechom mchu stabilizowanego ozdoby wykonane z tego materiału nadają się do każdego pomieszczenia. Można je umieścić nawet w słabo oświetlonych wnętrzach z małymi oknami, jak również tam, gdzie światło słoneczne nie dociera w ogóle – na przykład w niewielkich łazienkach czy przedpokojach. Trzeba tylko pamiętać, by nie instalować dekoracji z mchu w pobliżu kaloryferów, wtedy bowiem mogą zacząć usychać.

Mech przyjazny alergikom

Niewątpliwie największą zaletą ozdób z mchu stabilizowanego jest ich oryginalny i efektowny wygląd. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na takie dekoracje mogą sobie pozwolić nawet gospodarze domów zamieszkiwanych przez alergików. Mech stabilizowany jest bowiem antystatyczny – nie przyciąga zatem kurzu. Za pomocą paneli z tą rośliną można również wyciszyć pomieszczenie. Mech świetnie wygłuszy hałaśliwego sąsiada lub ruchliwą ulicę, która przebiega tuż za ścianą naszego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.