Większość z nas decyduje się na włoskie narożniki do salonu. Z ich pomocą jesteśmy w stanie maksymalnie zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Przy okazji meble te są bardzo wygodne i funkcjonalne. W sklepach dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz wymiarach. Wybierając narożnik włoski warto jednak wiedzieć, z jakich materiałów powinien być wykonany. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik na ten temat. Sprawdź!

Komfortowe obicie

Udając się do salonu meblowego, czy też robiąc zakupy przed Internet, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na obicie mebli tapicerowanych. Warto więc wiedzieć, że zarówno narożniki rozkładane, jak i klasyczne, powinny być wykonane z materiałów plamoodpornych. Dzięki temu łóżko będzie służyło nam przez długi czas. Tkanina musi być jednak również bardzo wytrzymała. Zapobiegniemy w ten sposób pojawieniu się licznych przetarć czy zadrapań. 

Solidna konstrukcja

Nie bez znaczenia jest również konstrukcja. Najczęściej decydujemy się na meble z drewnianym bądź metalowym stelażem. Obydwa materiały są bardzo wytrzymałe i solidne. Na takim narożniku bez obaw może więc usiąść kilka osób. Taki zestaw wypoczynkowy nie powinien także dzięki temu ulec zniszczeniu podczas zabawy z dziećmi czy przenoszenia go w różne części danego pomieszczenia.

Odpowiednie wypełnienie

Dawniej narożniki wypełniane były specjalną gąbką tapicerską. Materiał ten jest jednak bardzo elastyczny, dlatego może szybko się odkształcić. O wiele lepiej zdecydować się na wyściółkę z kokosa bądź sprężyn bonellowych. Ostatnie wymienione wypełnienie sprawdzi się najlepiej w sytuacji, gdy mebel będzie służył nam jako łóżko sypialniane.

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *