Małe mieszkania i kawalerki najczęściej charakteryzują się salonem połączonym z aneksem kuchennym. Dzięki takiej otwartej przestrzeni zyskujemy większą ilość miejsca oraz wrażenie, że całe wnętrze ma kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Nie da się ukryć, że do takiego mieszkania najczęściej wybieramy stylowy narożnik wypoczynkowy – na przykład narożnik Moon firmy Puszman. Warto jednak pamiętać, że umieszczając meble tapicerowane w salonie z aneksem kuchennym, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Dowiedz się o czym pamiętać stawiając tapicerowany narożnik w salonie z aneksem. Jakich?

Narożnik w salonie z aneksem odpowiednia tapicerka to podstawa

Nie da się ukryć, że w salonie z aneksem kuchennym ogromne znaczenie będzie miała odpowiednia tapicerka naszego zestawu wypoczynkowego. Gotując czy piekąc łatwo bowiem o wszelkiego rodzaju uporczywe zapachy, które mogą osadzać się na materiale obiciowym. Dodatkowo, umieszczając narożnik w salonie z aneksem istnieje o wiele większe ryzyko poplamienia całej tapicerki. Warto więc postawić np. na narożnik Moon ze specjalną tkaniną plamoodporną. Oczywiście nie będzie oznaczało to, że taki materiał nie ma prawa się nieco pobrudzić. Będzie nam jednak z niego zdecydowanie łatwiej usunąć wszelkie zanieczyszczenia, a także oczywiście i zapachy. Warto więc korzystać z funkcjonalnych tapicerek, które może zaoferować nam polska marka Puszman – ich meble można dostać w sklepie Besimo: https://besimo.pl. Narożnik Moon czy każdy inny model obity taką tkaniną z pewnością sprawdzi się bowiem idealnie do salonu z aneksem kuchennym.

Porada: duże znaczenie może mieć także kolor naszej tapicerki. Postawmy na obicie w ciemniejszym kolorze – na takich barwach mniej bowiem widać większość zabrudzeń. 

Narożna kanapa w salonie z aneksem – miejsce  

Co ciekawe, wybierając zestaw wypoczynkowy do salonu z aneksem kuchennym, warto również od razu zwrócić uwagę na to, gdzie umieścimy taki mebel. Narożnik nie powinien bowiem znajdować się zbyt blisko płyty grzewczej czy innych urządzeń służących do przyrządzania potraw. Dlaczego? Przede wszystkim łatwo wtedy o niechciane zabrudzenia, przesiąkanie tapicerki kuchennymi zapachami, a także zniszczenie całego zestawu. Jak to możliwe? Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by np. zaprószyć ogień. Wtedy nieszczęście niestety będzie wręcz nieuniknione. Lepiej więc oddalić nieco swój narożnik od kuchenki i innych ciepłych miejsc. 

Okap jako element obowiązkowy

W niemalże każdej kuchni powinien znaleźć się okap. W przypadku salonu z aneksem jest to jednak element obowiązkowy, bez którego nie możemy się obejść. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zmniejszymy z jego pomocą ryzyko przesiąknięcia tapicerki zestawu wypoczynkowego uporczywymi woniami. Przy okazji o wiele przyjemniej będzie nam się spędzało czas w pomieszczeniu wolnym od dymu i różnego rodzaju zapachów – po to nam przecież narożna kanapa w salonie z aneksem! Do okapu warto jednak dołożyć również regularne wietrzenia pomieszczenia. Tym samym w naszym wnętrzu będzie można odetchnąć pełną piersią i poczuć się wyśmienicie. 

Po czwarte: codzienna pielęgnacja zestawu wypoczynkowego

Decydując się na meble tapicerowane do salonu z aneksem kuchennym, musimy także pamiętać, że nasz narożnik będzie wymagał od nas wyjątkowej codziennej pielęgnacji. Starajmy się go zatem każdego dnia dokładnie odkurzyć. Raz na kilka tygodni zadbajmy także o kompleksowe czyszczenie tapicerki – narożna kanapa w salonie z aneksem potrzebuje regularnych kąpieli!. Użyjmy do tego specjalnych środków dedykowanych do konkretnego materiału obiciowego. Gdy na naszej tapicerce pojawi się jakaś większa plama, od razu reagujmy. Im szybciej ją usuniemy, tym dla nas lepiej. Zabrudzenie nie przedostanie się bowiem do głębszych warstw mebla. Taka pielęgnacja z pewnością sprawi, że narożnik zachowa idealny wygląd na lata.  

Zdecydowałeś się kupić naroznik do salonu z aneksem ale nie wiesz jaki model wybrać? Pomoże Ci artykuł na Wnętrza Dla Ciebie! Sprawdź: https://wnetrzadlaciebie.com/jaki-naroznik-do-salonu-wybrac-przeglad-nowoczesnych-modeli.