Ubrania odblaskowe to elementy garderoby, które większości z nas kojarzą się z pracownikami budowy, bądź osobami zajmującymi się renowacją dróg. Odzież ta ma za zadanie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich członków załogi. Wielu kierowców zastanawia się, czy bluza odblaskowa bądź też polary ostrzegawcze mogą pomóc nam w codziennych sytuacjach drogowych, takich jak chociażby kolizje czy stłuczki. W tym artykule podpowiemy zatem, czy warto wozić odzież odblaskową w swoim samochodzie!

Odzież odblaskowa – kiedy jej używać?

Ubrania odblaskowe to elementy garderoby, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w różnych miejscach, np. na jezdni czy budowie. Taką odzież możemy kupić w niemalże każdym sklepie BHP. W niektórych sytuacjach z pewnością okaże się ona niezastąpiona. Wożąc ją we własnym samochodzie, sprawimy, że na wypadek nieoczekiwanej awarii czy stłuczki, będziemy zdecydowanie bardziej widoczni dla innych kierowców. Kiedy? Gdy np. wyjdziemy z auta, by zadzwonić po pomoc. Polar czy bluza będą również pomocne np. podczas wymiany pękniętej opony. 

Kamizelka odblaskowa w samochodzie – obowiązek czy wolna wola?

W Polsce kamizelka odblaskowa nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wozić ją ze sobą i używać w awaryjnych sytuacjach. Warto również pamiętać, by przed wyjazdem do innego kraju sprawdzić, czy taka odzież będzie nam potrzebna. Przykładowo, jadąc na Słowację, koniecznie należy mieć ze sobą kamizelki dla wszystkich pasażerów. Dodatkowo muszą być schowane wewnątrz pojazdu, a nie np. w bagażniku. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *