W ostatnim czasie bardzo popularne stały się lampy kule złote, srebrne czy miedziane. Co sprawiło, że zyskały taką popularność i do jakich wnętrz będą idealnie pasować? Aby poznać odpowiedzi na te pytania wystarczy czytać dalej!

Lampa srebrna kula – skąd ta popularność

Patrząc na aktualnie modne wnętrza możemy zauważyć pewną tendencja do upraszczania formy. Nie oznacza to, że lampa czarna kula nie jest ozdobna. Wręcz przeciwnie! Jednak na ogół odchodzimy od dziwnych form, użycia dużej ilości elementów świecących i innych niepotrzebnych ozdób na rzecz wykorzystania we wnętrzach różnych figur geometrycznych. Patrzenie na takie minimalistyczne, ale za razem piękne lampy możemy sobie chwilę odpocząć od setek tysięcy napływających bodźców i spokojnie odpocząć.

W jakich wnętrzach będą dobrze wyglądać?

To co powinno wiele osób pocieszyć to fakt, że ten rodzaj oświetlenia będzie można łatwo wkomponować w wiele stylów aranżacji. Z jednej strony dzięki swoim geometrycznym kształtom i pozbawieniu dodatkowych elementów wpasuje się w przestrzeń minimalistyczną. A z drugiej strony, mamy przecież styl art deco, który również stosuje ciekawe wzory geometryczne i metaliczne kolory. Jak widzicie teoretycznie mamy do czynienia ze stylami, które nie mają zbyt wielu podobieństwa, a jednak w obu można spokojnie cieszyć się z żyrandola z szklanymi kulami. Jest natomiast jedna zasada – wystrój musi się wam podobać!

Jeśli nie jesteście pewni wyboru i czy lampa będzie pasować możecie poprosić o zrobienie wizualizacji albo sami pomyśleć czy, i jaka lampa będzie lepiej wyglądać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *