Sezon jesienno zimowy jest bardzo trudny dla osób pracujących na zewnątrz. Szczególnie dla tych, którzy wykonują prace fizyczne. Nie dość, że są narażeni na okropną pogodę, to jeszcze zwiększa się niebezpieczeństwo związane z szybciej zachodzącym Słońcem. Kamizelka odblaskowa niebieska, czerwona czy żółta jest podstawowym strojem takie pracownika. W co jeszcze powinien zaopatrzyć się taki pracownik?

Złota polska jesień, czyli podkoszulki odblaskowe w listopadzie

Jak pewnie wiecie w Polsce nie da się za bardzo przewidzieć pogody. Ostatnio wręcz obserwujemy jej zmianę o 180 stopni – to na Wielkanoc lepimy bałwana, a tak na prawdę zajączka ze śniegu. Taka nieprzewidywalność sprawia, że czasem nawet późną jesienią możemy sobie pozwolić na krótki rękawek.

A w górach to biała polska jesień…

Z drugiej strony, kurtka ostrzegawcza ocieplana też będzie bardzo przydatna. W końcu nie wiemy kiedy spanie pierwszy śnieg. Ten rok zaskoczył nas olbrzymimi opadami śniegu w górach już w październiku. Mniej więcej oznacza to tyle, że jesienią trzeba być przygotowanym na każda pogodę. Pocieszające powinno być to, że jeśli będziemy odpowiednio przygotowani na jesień żadna pora roku nie będzie nam już straszna.

Co na pewno powinniśmy mieć w swojej pracowniczej garderobie?

Dobrze przygotowany na zmiany pogody pracownik powinien mieć możliwość różnego dobierania strojów. Oznacza to, że powinien móc ubrać się na cebulkę lub odpowiednio dokładać lub ściągać wierzchnie warstwy. Jego wyposażanie powinno składać się z:

  • odblaskowych spodni – jednych ocieplanych drugich tradycyjnych,
  • kurtki ocieplanej z elementami odblaskowymi,
  • kilku podkoszulków,
  • butów roboczych,
  • kamizelki odblaskowej,
  • dodatków odblaskowych – czapka, szalik, rękawice.

Tak przygotowany pracownik nie powinien mieć problemów z regularną pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.