Hotel to miejsce szczególne. Odwiedzany przez gości o różnych gustach i wymaganiach zmusza projektantów do aranżowania wnętrz dekoracjami ponadczasowymi i trafiającymi w upodobania ludzi na całym świecie. Osłony okienne muszą w hotelu spełniać najwyższe oczekiwania nie tylko pod względem swojej funkcjonalności, ale także pod względem wyszukanej estetyki.

Jakie funkcje spełniają osłony okienne w hotelu

Znalezienie odpowiednich osłon okiennych do okien w hotelu nie jest z pewnością łatwym zadaniem. Dla projektantów liczy się przede wszystkim, aby wybrane rolety lub żaluzje idealnie sprawdzały się jako:

 • niezawodna ochrona przeciwsłoneczna
 • skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UV
 • sprawdzona izolacja termiczna i akustyczna
 • zjawiskowa dekoracja

Warto też pamiętać o takich prozaicznych aspektach, jak czyszczenie osłon okiennych. Im łatwiej utrzymać je w czystości, tym dłużej będą się świeżo i estetycznie prezentować.

Ekskluzywne rolety tekstylne

Największą popularnością w hotelach cieszą się rolety materiałowe z minimalistycznym wzornictwem. Nowoczesne tkaniny pięknie filtrują światło słoneczne, zachwycając delikatną grą świateł i cieni. W zestawie z ekskluzywnymi roletami materiałowymi znajdują się: wysokiej jakości i estetyczna metalowa maskownica, metalowe prowadnice, ozdobny łańcuszek służący do sterowania i obciążnik łańcuszka.

Do najbardziej szykownych rolet materiałowych, które idealnie prezentują się w hotelowych przestrzeniach, z pewnością należą:

 • rolety w kasecie
 • rolety dzień noc
 • rolety rzymskie

Zjawiskowe żaluzje pionowe

Ekskluzywne żaluzje pionowe pięknie odświeżają przestrzenie hotelowe. Prezentujące się delikatnie i zwiewnie lamele ożywiają pomieszczenia, podnoszą ich poziom funkcjonalności oraz wyróżniają pod względem dekoracyjnym. Eleganckie żaluzje pionowe dodają wnętrzom szykowności i dostojności. Dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce, wzornictwie i strukturze. Istnieje też ogromny wybór wzorów i wykończeń żaluzji pionowych. Lamele mogą olśniewać blaskiem lub być całkowicie matowe. Dzięki takim rozwiązaniom, jak szyny gięte, żaluzje pionowe są dostosowane do montażu także w oknach o niestandardowych kształtach. Pięknie prezentują się także na wielkich przeszkleniach.
Stylowe lamele zapewniają gościom optymalną regulację światłem słonecznym. Są bardzo proste w obsłudze, trwałe i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Postaw na najwyższą jakość

Osłony okienne wykonane z wysokiej jakości materiałów idealnie się sprawdzają w hotelowych pokojach i holach. Standardowe zasłony mogą sobie nie dawać rady ze skuteczną ochroną przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz promieniowaniem UV, a przecież żaden z gości nie ma ochoty spędzać czasu w nasłonecznionych i gorących pomieszczeniach. Nowoczesne tkaniny w roletach tekstylnych, rzymskich oraz żaluzjach pionowych świetnie regulują temperaturę w zamkniętym pomieszczeniu.
Osłony z innowacyjną powłoką ochronną sprawnie i szybko odbijają przeważającą ilość promieni słonecznych i to nie tylko wtedy, kiedy całkowicie zaciemniają wnętrze. Dostępne są także rolety przezroczyste lub półprzezroczyste, które równocześnie osłaniają pomieszczenie przed nasłonecznieniem i dają możliwość obserwowania wszystkiego, co dzieje się na zewnątrz. Modele rolet transparentnych idealnie dopasują się do wymagań gości, którzy pragną mieć i za dnia, i w nocy niczym nieograniczony widok przez hotelowe okno.

Zalety rolet i żaluzji z wysokiej jakości materiałów:

 • niezawodna redukcja promieniowania UV i nadmiernego nasłonecznienia
 • tłumienie oślepiającego światła
 • możliwość dostosowania tkaniny osłon do wymagań wystroju pokoju lub innych pomieszczeń hotelowych: bogata paleta kolorystyczna oraz
 • różnorodność modeli od przezroczystych po półprzezroczyste i całkowicie zaciemniające
 • ognioodporne i odporne na wilgoć
 • szyte na miarę i dostępne w zróżnicowanych wymiarach oraz kształtach
 • łatwa obsługa, najczęściej za pomocą sterowania z napędem elektrycznym
 • możliwość czyszczenia ręcznego i łatwość usuwania większych zabrudzeń

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *