Łazienka urządzona w stylu skandynawskim to przede wszystkim biel i drewniane akcenty. Prosta i dość surowa forma sprawia, że wnętrze nabiera szyku oraz elegancji. Aby jednak miejsce to było funkcjonalne, należy pamiętać o doborze odpowiedniego oświetlenia. Często bowiem łazienki mają bardzo małe okna bądź nie posiadają ich wcale. Jak więc dobrać idealne lampy do skandynawskiego wnętrza?

Modne i szykowne lampy industrialne

Decydując się na główne oświetlenie, należy zwrócić uwagę na ciekawie prezentujące się lampy industrialne. Stanowią idealne dopełnienie stylu skandynawskiego, a ich prosta, lecz nieoczywista forma dodaje wnętrzu wyjątkowego klimatu. Połączenie metalowych prętów z klasyczną żarówką zapewnia dużo światła, które jest bardzo potrzebne w łazience. Jeden klosz jest w stanie oświetlić całe pomieszczenie. W sklepach dostępnych jest wiele modeli industrialnych abażurów. Najmodniejsze są te w kolorach czarnym, srebrnym oraz złotym. Bardzo ciekawie prezentują się również lampy miedziane. Z ich pomocą można wprowadzić do wnętrza nieco koloru. Wystarczy bowiem dobrać klika pasujących kolorystycznie dodatków i efekt „wow” gwarantowany.

Kinkiety i oświetlenie dodatkowe

Chyba każdy wie, jak ważne jest dodatkowe oświetlenie w łazience. Przeważnie używa go prawie każdy z domowników. Wykonując nawet najprostsze czynności, warto włączyć małe, ale intensywne światło, dzięki któremu dostrzeżemy w naszym wyglądzie kilka istotnych szczegółów. W skandynawskiej łazience najlepiej sprawdzi się kinkiet industrialny. W zależności od metrażu pomieszczenia oraz własnych preferencji, możemy zdecydować się na jeden prosty klosz, jak również stworzyć ciekawą aranżację z wykorzystaniem kilku kinkietów. Bardzo ważne jest, by minimum jeden z nich znalazł się nad lustrem. Dzięki temu mycie zębów czy malowanie się będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeśli natomiast zależy nam również na uroczym i przytulnym klimacie, dodatkowe źródła światła można zamontować np. w okolicach wanny. Kąpiel stanie się wtedy wspaniałą chwilą relaksu, a wanna najlepszym miejscem do czytania ulubionej powieści.

Ciekawe pomysły na doświetlenie łazienki

Jeśli łazienka ma stać się wyjątkowym miejscem, warto pomyśleć o jej dodatkowym doświetleniu. Obecnie można zaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Do najbardziej efektownych można z pewnością zaliczyć:

  • oświetlenie sufitowe, które optycznie powiększy łazienkę,
  • oświetlenie podłogowe – idealne do dużych łazienek,
  • oświetlenie pod szafkami i półkami, dzięki któremu odnajdowanie przedmiotów stanie się o wiele łatwiejsze,
  • podświetlenie wnęki, które prezentuje się niezwykle okazale,
  • podświetlenie strumienia wody, które będzie frajdą dla dzieci i dorosłych.

Nie wszystkie z tych dodatkowych źródeł światła będą jednak pasowały do każdej łazienki. Aranżując to miejsce, warto więc zaczerpnąć inspiracji oraz poprzeglądać zdjęcia przykładowych wystrojów, by znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *