Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. To właśnie w tym pomieszczeniu przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną, czy też odpoczywamy po męczącym dniu. Z tego względu niezwykle istotne jest zadbanie o prawidłowe oświetlenie tego pomieszczenia. Ile źródeł światła warto umieścić w pokoju dziennym i jak je rozplanować? Podpowiadamy!

Oświetlenie centralnej części salonu

Pokój dzienny powinien zawierać kilka źródeł światła, jednakże najistotniejszym z nich jest to główne. Powinno się ono znajdować nad stolikiem kawowym. W tym wnętrzu świetnie będzie się prezentowała lampa kula srebrna lub złota. Dzięki niej do głównej części naszego pokoju dziennego będzie docierała odpowiednia ilość światła. W niemalże każdym salonie znakomicie będą wyglądały lampy wiszące. Srebrne kule, czy te w kolorze złotym, wprowadzą ciekawy klimat do tego pomieszczenia oraz podkreślą jego nowoczesny wystrój.

Oświetlenie dodatkowe

Oczywiście warto także zastanowić się nad umieszczeniem w pokoju dziennym dodatkowych źródeł światła. Jeśli nasz salon łączy się z jadalnią, powinniśmy zadbać także o umieszczenie nad stołem dodatkowej lampy. Kule są obecnie najczęściej wybieranym rodzajem kloszy z uwagi na ich ciekawy i uniwersalny wygląd oraz funkcjonalność. Wybierając takie lampy nie będziemy oślepiani światłem wydobywającym się z żarówek. Na ścianach pokoju dziennego warto także umieścić kinkiety, które wprowadzą wspaniały i romantyczny klimat do tego pomieszczenia. Świetnie sprawdzi się także lampa stojąca, którą można postawić przy sofie lub obok fotela. Wydobywające się z niej światło pozwoli na swobodne czytanie prasy lub książek, bez zbędnego przemęczania oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *