Stolica Małopolski to jedno z najpiękniejszych polskich miast, w którym znajdziemy nie tylko hotele, w których możemy zarezerwować nocleg. Kraków posiada także wspaniałe murowane zabytki i piękną historię. Jest tam także wiele cudownych plenerów, które zdecydowanie warto uwzględnić w swoim planie urlopowym. Dawne Miasto Królów Polskich słynie nie tylko z Zamku Królewskiego na Wawelu, Bramy Floriańskiej oraz Rynku Głównego. Jakie plenery Krakowa zachęcają do wypoczynku na łonie natury? Podpowiadamy! 

Kopiec Krakusa, Kościuszki i Kopiec Piłsudskiego – Kraków i jego popularne punkty widokowe

Chcąc spędzić w stolicy Małopolski trochę czasu na świeżym powietrzu, warto udać się na jeden z trzech najpopularniejszych kopców, a mianowicie Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki lub Kopiec Piłsudskiego w Krakowie, które stanowią doskonałe punkty widokowe i umożliwiają podziwianie panoramy Krakowa. Wybierając się na pierwszy lub drugi szczyt, warto wziąć pod uwagę rzesze turystów, którzy także pragną na niego wyjść. Jeśli chcemy spędzić czas bardziej kameralnie, możemy udać się na kopiec Piłsudskiego, który znajduje się na uboczu w pobliżu lasu Wolskiego, dlatego też jest mniej popularny. Prawdopodobnie tam również spotkamy turystów lub miejscowych, którzy wyruszyli na spacer, jednak będzie ich tam znacznie mniej niż na Kopcu Krakusa oraz Kopcu Kościuszki. Aby bez problemu dostać się w każde z tych niesamowitych miejsc, wybierz dobrze skomunikowany hotel. Z pewnością nie rozczaruje Cię Best Western – stronę hotelu przejrzysz tutaj: https://www.bwkrakow.pl.

Park Jordana w Krakowie – strefa ciszy i spokoju

Miłośnicy zieleni i parków miejskich koniecznie powinni odwiedzić Park Jordana w Krakowie. Jest to jeden z najpiękniejszych zielonych terenów Krakowa. Spacer alejkami z pewnością zajmie dłuższą chwilę, zwłaszcza jeśli będziemy podziwiać plenerową Galerię Wielkich Polaków oraz czytać ciekawostki z ich życia uzupełnione informacjami o ich spektakularnych zasługach dla naszego kraju. Nie brakuje tutaj także zbiornika wodnego oraz leżaków, które pozwalają się zrelaksować i odpocząć od miejskiego zgiełku. 

Zalew Nowohucki – relaksujący wypoczynek nad wodą

Kto powiedział, że w mieście nie można wypoczywać nad wodą, ten z pewnością nie zna jednego z najpiękniejszych krakowskich zalewów. Z dala od centrum znajduje się zalew Nowohucki, który w upalne, letnie dni przyciąga miejscowych i turystów jak bumerang. Szumiąca woda, boisko do siatkówki plażowej, sprzęty do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz liczne budki z fast foodami zdecydowanie zachęcają do spędzenia dnia w tym urokliwym miejscu. Zarówno osoby lubiące aktywny wypoczynek jak i ci, którzy wolą leniuchować znajdą tu to czego szukają. Po jednej stronie zalewu można uprawiać sporty, natomiast po drugiej usiąść na ławeczce w cieniu drzew i oddać się ulubionej lekturze. 

Zakrzówek – kierunek dla miłośników skałek i jezior

Z dala od miejskiego zgiełku, na uboczu Krakowa znajduje się jeden z najpiękniejszych zbiorników wodnych w Polsce, czyli Zakrzówek. Powstał  na skutek zalania starego wapiennego kamieniołomu. Jest to jedno z najlepszych miejsc na pozamiejski relaks. Obecność wapiennych Skałek Twardowskiego sprawia, że woda w zbiorniku jest niezwykle czysta i posiada przepiękny niebiesko-zielony kolor. Zakrzówek z każdej strony otoczony jest drzewami, co sprawia, że to miejsce wygląda jak raj na Ziemi. 

Bulwary Wiślane

Słoneczne letnie dni, zachęcają do wypoczynku w okolicy zbiorników wodnych. Wybierając się do Krakowa w wakacje, przy okazji zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu, warto zatrzymać się na chwilowy relaks, na słynnych Bulwarach Wiślanych. Delikatny wiatr unoszący się znad rzeki z pewnością umili wakacyjny miejski odpoczynek. Spędzając czas nad Wisłą możemy także zdecydować się na spacer jej brzegiem. Bez względu na to, w którym kierunku pójdziemy, będziemy mogli zachwycać się przepięknym widokiem rozciągającym się na horyzoncie.

Chcesz poznać inne piękne krakowskie parki? Owiedź https://www.puffa.pl/2021/02/02/spacer-blisko-przyrody-najladniejsze-parki-krakowa/ i zobacz ile pięknych zielonych miejsc możesz odwiedzić w tym mieście!