Przed rozpoczęciem prac budowlanych, firma na której usługi się zdecydowaliśmy, może nam zaproponować, że wykona dla nas śrutowanie betonu. Co to właściwie jest za zabieg, na czym polega i co może zagwarantować? No i najważniejsze: czy zdecydować się na jego użycie? Odpowiadamy na te pytania!

Czym jest śrutowanie betonu?

Śrutowanie jest prostym zabiegiem, który bazuje na celowym naruszeniu struktury wierzchniej betonu poprzez maszyny do śrutowania. Wspomniane maszyny doprowadzają do powstawania niewielkich pęknięć i oderwanie pojedynczych fragmentów betonu. Żłobienia mogą być płytkie lub głębokie, ale średnio to zaledwie kilka milimetrów. Dzięki temu nie są uszkodzone głębiej osadzone części budulca, co nie wpływa na jego siłę i wytrzymałość. Śrutowania podejmie się dobra firma budowlana. Wyszków czy inne mniejsze miasta także mają takie przedsiębiorstwa z maszynami na swoim terenie.

Na co pozwoli śrutowanie betonu?

Pierwszym – widocznym gołym okiem – efektem, jest zmatowienie powierzchni i uzyskanie chropowatej struktury. Chropowata powierzchnia gwarantuje lepszą przyczepność, co nie jest cechą utwardzanego silnymi wibracjami betonu. Śrutowanie szczególnie istotne będzie w przypadku kostek brukowych i drogowych. Dobrze sprawdzi się także w prywatnych inwestycjach domowych, ponieważ śrutowanie sprawia, że usunięte zostają najsłabsze elementy betonu. Powierzchnia wówczas jest bardziej nośna.

Czy warto śrutować beton?

Tak! Zajmuje się tym tylko jedna maszyna, dzięki czemu nie ma obaw, że będzie zajmować niepotrzebnie miejsce. A korzyści są zdecydowanie większe niż w przypadku nieobrobionego betonu. Jak znaleźć dobrą firmę śrutującą beton? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie hasła jak np. “elewacje Mińsk Mazowiecki” czy “śrutowanie betonu Wyszków” i bez problemów znajdziemy renomowaną markę, która wykona dla nas taki zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *