Rodzice często mają problem dotyczący rodzaju pościeli oraz prześcieradła, dla swoich pociech. Dzieciaki potrafią być wymagające i nie pod każdą pościelą będą chciały spać. Dlatego też najlepiej wybrać taki komplet, z którego maluch będzie zadowolony oraz trafi w jego gusta. Dla starszych dzieci najlepiej wybrać pościele z kory oraz prześcieradła 160×200, natomiast dla młodszych rekomendowana jest pościel z kory 140×200. Warto także nabyć prześcieradło z gumką, które nie będzie się zwijało ani ześlizgiwało z łóżka.

Pościel dla dziecka w wieku szkolnym

Dzieci w wieku szkolnym uwielbiają kolorowe akcesoria i dodatki w swoich pokojach. Aby maluch był zadowolony z pościeli, pod którą będzie spał ważne jest wybranie takiej przedstawiającej np. bohatera z ulubionej ekranizacji animowanej, postaci księżniczek bądź superbohaterów. Producent pościeli z kory najczęściej wytwarza takie modele przedstawiające najmodniejsze aktualnie animowane postaci. Świetnym pomysłem będzie również pozwolenie dziecku samodzielnie wybrać interesujący go wzór lub motyw.

Pościel dla nastolatka

Nastolatkowie natomiast mogą okazać się nieco bardziej wybredni. Starsze dzieciaki, które mają już swoje zdanie powinny samodzielnie wybrać pościele z kory z odpowiadającym ich gustom motywem. Dziewczynki najczęściej będą się zachwycały wzorami kwiecistymi bądź tymi prezentującymi akcesoria kosmetyczne, pokazy mody czy gwiazdy Hollywood. Chłopcy natomiast będą zadowoleni z pościeli, na której będzie znajdowała się podobizna ulubionego piłkarza. Mile widziany jest również wzór przedstawiający piłkę nożną i murawę lub geometryczne bryły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *