Roleta ścienna może być bardzo przydatnym elementem aranżacji wnętrz. Jeśli wybierzemy odpowiedni rodzaj rolety będziemy mogli skorzystać z wielu korzyści, które są gwarantowane przez różne rodzaje rolet. Zobacz, jaki rodzaj rolety wybrać dla siebie!

Rolety dzień noc

Ten rodzaj zasłon okienny możemy dopasowywać idealnie do naszych potrzeb. Wszystkie jest możliwe – Rolety dzień noc 45 cm, 50 cm czy każda inna wielkość będzie dostępna, ponieważ często producenci proponują wykonywanie rolet na wymiary. Nawet dla bardzo małych okien w łazienkach i toaletach możliwa będzie roleta mini, której mały rozmiar powinien idealnie pasować do każdego wnętrza. Ciekawy jest również cały jej mechanizm. Tutaj wykorzystuje się nowoczesne wzór, który powstaje przez naprzemienne ułożenie pasków pionowych o dwóch kolorach. Daje nam to możliwość lepszej kontroli ilości wpuszczanego światła.

Rolety zaciemniające

To jedne z najczęściej wybieranych rodzajów rolet. Służą do zaciemniania, ale na rynku można również znaleźć modele, które pomagają regulować temperaturę w pomieszczeniu. Przed zakupem warto jest sprawdzić, jaki stopień zaciemnienia otrzymamy – czasem będzie to całkowita ciemność, a w innych modelach tylko stopniowe zaciemnienie. Dzięki temu, że są już tak długo na rynku mamy na prawdę olbrzymi wybór, jeśli chodzi o kolory i wzory. Są łatwe w czyszczeniu i konserwacji.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są najczęściej wybierane przez osoby, które lubią firany lub zasłony, ale szukają urozmaicenia. Ten rodzaj osłon okiennych jest wykonany z materiału, który podwiesza się do sufitu i układa w piękne kaskady. Mamy tutaj największe pole do popisu, jeśli chodzi o wzory, materiały i barwy. Każdą dowolną tkaninę możemy wykorzystać do stworzenia rolet rzymskich.

A Ty jaki rodzaj rolet byś wybrał? Podziel się w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *