Styl w jakim zaaranżowane jest mieszkanie świadczy o guście gospodarzy. Obecnie większość ludzi stawia na nowoczesne wnętrza, pełne harmonii i szyku. Najwięcej czasu i energii warto poświęcić na odpowiednie urządzenie pokoju dziennego, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej przyjmujemy gości. Jak sprawić, by to wnętrze prezentowało się stylowo i nowocześnie? Jakie meble powinny się tam znaleźć?

Podział salonu na dwie strefy

Nowoczesny pokój dzienny, warto podzielić na dwie części. Pierwsza z nich powinna pełnić funkcję jadalni, w której zostanie umieszczony okazały stół. Drugą natomiast warto uczynić miejscem wypoczynkowym z wygodną sofą i miękkimi fotelami.

Jadalnia w salonie

Oczywistym jest fakt, że w części jadalnianej salonu powinniśmy umieścić odpowiednie meble, przy których możliwe będzie spożywanie posiłków. Aby wybrać właściwe meble, warto przeglądać różne katalogi, w których znajdują się stoły drewniane do jadalni. Możemy także zauważyć w nich liczne inspiracje aranżacyjne, w których umieszczone są nowoczesne stoły drewniane. Jeśli jednak uważamy, że nasz pokój dzienny nie jest tak przestronny by można było umieścić w nim duży stół, możemy obejrzeć rozmaite stoły drewniane okrągłe rozkładane. Blat o takim kształcie nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, a w razie potrzeby szybko będzie można go rozłożyć.

Jesteś zwolennikiem funkcjonalnych mebli? Koniecznie sprawdź ten artykuł: Sofa i narożnik – nie tylko do salonu!

Strefa wypoczynkowa w salonie

Salon kojarzy nam się przede wszystkim z wygodną sofą umieszczoną w centralnej jego części. Jeśli jednak chcemy podzielić pokój dzienny na dwie odrębne strefy, wówczas najlepiej umieścić kanapę w części wypoczynkowej. Oprócz miękkiej sofy, powinna znaleźć się tam również szafka RTV z telewizorem oraz niewielki stolik kawowy. Tak urządzone wnętrze będzie wyglądało nowocześnie i minimalistycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *