Siatka zgrzewana to siatka wykonana ze stalowych prętów zawiniętych w warstwę PCV. Jest często wybierana ze względów estetycznych, ponieważ odznacza się specyficznym rozmieszczeniem oczek o subtelnym zakończeniu. W miejscach połączenia, druty są zgrzewane, co umacnia konstrukcję.

Jak powstaje siatka zgrzewana?

Siatki zgrzewane są wykonywane z wysokiej jakości siatki, często z drutu stalowego. Drut ten odznacza się niezwykłą stabilnością, więc np. siatka pleciona będzie mniej wytrzymała, niż siatka zgrzewana. Producent siatek zgrzewanych musi dopilnować, aby finalny produkt spełniał wszystkie odgórne wytyczne. Zazwyczaj do wytworzenia siatki zgrzewanej wykorzystuje się sita zgrzewane, odporne na działanie wody i innych czynników atmosferycznych.

Chcesz poznać tajniki powstawania innych elementów Twojej posesji? Zajrzyj tu: Z czego budować ściany i stropy? 

Wymiary

Można spotkać siatki zgrzewane o różnych wymiarach oczek – małych i dużych. Mają także różne wysokości – występuje zarówno duża siatka ogrodzeniowa 160 cm, jak i dosyć mała siatka ogrodzeniowa 70 cm. Wysokość siatki należy dostosować do swoich potrzeb, w zależności od miejsca, jakie chcemy ogrodzić.

Kiedy sprawdzi się siatka zgrzewana?

Siatka zgrzewana jest również zwana hodowlaną, ponieważ doskonale nadaje się na klatki i woliery dla ptaków i drobiu. Jest również używana jako element pokrycia bocznego i wierzchniego dla królików i innych gryzoni, ponieważ odznacza się wyjątkową trwałością i jest odporna na przegryzienia.

Montaż siatki zgrzewanej

Montaż siatki zgrzewanej nie jest tak trudny, jak siatki plecionej. Siatki zgrzewane są sztywne, nie ma potrzeby naciągania ich podczas montażu. Należy zainstalować je na listwach słupkowych i spiąć kleszczami bądź klipsami.

Siatka zgrzewana czy siatka pleciona?

Siatka pleciona będzie lepszym wyborem, jeśli posiadasz działkę o nierównej powierzchni gruntu bądź po prostu – bardziej podoba Ci się wizualnie. Jeśli jednak poszukujesz eleganckiej, niedrogiej i bardzo stabilnej konstrukcji, wybierz siatkę zgrzewaną. Występuje w różnych wariantach oczek i różnych wersjach kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *