Coraz większą popularność zyskuje robienie zakupów w sklepach internetowych. Jest to możliwe dzięki specjalnemu oprogramowaniu, takiemu jak PrestaShop, które pozwala na utworzenie sklepu w sieci. Posiadając taką działalność możemy sprzedawać najrozmaitsze przedmioty, a klienci mogą w wygodny sposób przeglądać artykuły dostępne w ofercie naszego sklepu, bez opuszczania wygodnej sofy. Co jednak warto wiedzieć o takim oprogramowaniu?

PrestaShop – dlaczego warto się zdecydować na to oprogramowanie?

PrestaShop jest to oprogramowanie otwarte, posiadające mnóstwo znakomitych funkcjonalności i w dodatku całkowicie darmowe. Wystarczy, że pobierzemy oprogramowanie z oficjalnej strony PrestaShop i skonfigurujemy sklep tak, by odpowiadał naszym potrzebom i upodobaniom. Jedynymi kosztami jakie musimy ponieść, związanymi z posiadaniem sklepu opartego na tym oprogramowaniu jest opłacenie hostingu i domeny, tak jak w przypadku prowadzenia każdej strony internetowej.

Czy sklep oparty na podstawie PrestaShop faktycznie jest darmowy?

Decydując się na założenie sklepu opartego na oprogramowaniu PrestaShop, musimy wiedzieć, że ustawienia faktycznie możemy skonfigurować samodzielnie. Jeśli jednak chcemy posiadać jakieś dodatkowe funkcje ułatwiające użytkownikom poruszanie się po naszym sklepie i korzystanie z niego, będziemy musieli skorzystać z pomocy programisty, który przy pomocy odpowiedniego kodu wdroży dodatkowe elementy na naszą stronę. Jeśli chcemy, aby nasz sklep charakteryzował się zjawiskową szatą graficzną, także będziemy zmuszeni skorzystać z usług grafików, którym oczywiście trzeba będzie zapłacić odpowiednią kwotę. Tak więc jak widać, samo oprogramowanie jest darmowe, ale stworzenie nowoczesnego i ładnego sklepu, wymaga uiszczenia pewnych nakładów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *