Sofy to meble, które występują we wręcz niezliczonej ilości wariantów oraz wersji. Możemy zatem niemalże całkowicie dopasować zestaw wypoczynkowy do swoich preferencji. Niekiedy jednak pewne elementy kanap okazują się bardziej praktyczne, niż myślimy. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokich nóżkach, którymi cechuje się chociażby sofa Olsen dostępna na https://besimo.pl/olsen-sofa-3-osobowa-rozkladana-monolith-09.html czy sofa Solo polskiej marki Puszman. Jakie funkcje pełnią takie smukłe podpórki? Kiedy należy zdecydować się na sofy na wysokich nóżkach? Sprawdź!

1. Sofy na wysokich nóżkach, w przypadku małego i ciasnego wnętrza

Wysokie i smukłe nóżki to wspaniały element dekoracyjny, ale nie tylko. Takie elementy znajdziemy w większości mebli tapicerowanych. Świetnym przykładem jest tutaj wspomniana już sofa Olsen. Puszman, czyli producent tej kanapy, zadbał o to, aby była osadzona na widocznych drewnianych podpórkach. Dlaczego? Pierwszy z powodów jest dość prosty. Takie meble wyglądają wtedy na niezwykle lekkie. Są zatem idealnym rozwiązaniem do niewielkiego wnętrza, w którym koniecznie należy postawić na takie modele. Dodatkowo sofy na wysokich nóżkach optycznie wysmuklają całe pomieszczenie. Można zatem śmiało powiedzieć, że kanapa Olsen czy sofa Solo 3 osobowa, którą można zakupić na https://besimo.pl/solo-sofa-3-osobowa-rozkladana-solo-261.html, to idealne rozwiązanie do mieszkań w blokach. W końcu takie lokale najczęściej są małe i ciasne. Widoczne wysokie podpórki przy zestawie wypoczynkowym na pewno zdziałają zatem cuda. 

2. Gdy w domu mieszkają alergicy

Choć dla większości z nas może się to wydać nieco dziwne, wysokie nóżki mogą także wpływać pośrednio na nasze zdrowie. Jak to możliwe? Wystarczy, że zmagamy się np. z licznymi alergiami, a jedną z nich jest uczulenie na kurz. Nasze mieszkanie powinno być zatem wręcz sterylnie czyste. Codzienne porządki staną się o wiele łatwiejsze, gdy zdecydujemy się na sofy na wysokich nóżkach. Dzięki temu swobodnie usuniemy spod niej kurz. Wystarczy odpowiednio pokierować rurę od odkurzacza czy miotłę i tak naprawdę gotowe. Zminimalizujemy zatem ryzyko zbierania się pod naszą kanapą wszelkiego rodzaju zabrudzeń, mogących mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Oczywiście zasada wysokich nóżek powinna w tym przypadku obowiązywać do wszystkich mebli. Sofa jest jednak najważniejsza, ponieważ często będziemy spędzać na niej czas w ciągu dnia, a nawet regenerować się w nocy. Lepiej zatem mieć świadomość, że przebywamy w przyjaznym dla nas otoczeniu.

3. Sofy na wysokich nóżkach, jeśli obowiązki domowe przejmuje za nas robot

Zostańmy jeszcze na chwilę przy sprzątaniu. Obecnie część naszych obowiązków domowych z chęcią powierzamy wszelkiego rodzaju robotom. Jednym z nich jest zapewne specjalny odkurzacz, który sam zajmuje się utrzymaniem porządku w naszym mieszkaniu. Oczywiście, zanim rozpocznie pracę, należy go odpowiednio zaprogramować i nauczyć trasy. Warto jednak pamiętać, że takiemu robotowi będzie o wiele łatwiej działać, jeśli nasze meble będą osadzone właśnie na wysokich nóżkach. Dzięki temu dojedzie w każdy możliwy zakamarek. Do tego nie będziemy musieli sami odsuwać sofy i usuwać spod niej kłębków kurzu, zanieczyszczeń i zabrudzeń. Jeśli zatem posiadamy taki automatyczny odkurzacz lub też planujemy jego zakup, warto rozważyć kupno sofy na wysokich nóżkach

4. Przy ogrzewaniu podłogowym

Większość z nas uwielbia, gdy w mieszkaniu panuje odpowiednia temperatura. Ciepło jest najbardziej wskazane oczywiście zimą. Co ciekawe, sofy na wysokich nóżkach polecane są w sytuacji, kiedy to w naszym lokalu postawiliśmy na ogrzewanie podłogowe. Dlaczego? Zapewni to o wiele lepszą cyrkulację powietrza. Ciepło będzie rozchodzić się po całym pomieszczeniu, a nie tylko na nasz zestaw wypoczynkowy. Unikniemy także tym samym nieprzyjemności związanych chociażby z delikatnym odbarwieniem koloru tapicerki w miejscach, gdzie sofa miała najbliższy kontakt z ogrzewaniem podłogowym.

Jak widać, zakup sofy tapicerowanej na wysokich smukłych nóżkach to opłacalna inwestycja. Możemy dzięki temu zadbać o ciekawy efekt wizualny we wnętrzu, a także wszelkiego rodzaju względy praktyczne.

Jeśli szukasz sofy o oryginalnym wyglądzie, koniecznie sprawdź modele opisane tutaj https://wnetrzadlaciebie.com/sofy-o-oryginalnym-wygladzie-nasze-propozycje!